Nejlevnejsi mobilni reseni pro cteni elektronickych knih
Co byste me doporucili ,neexistuje naky takovy pristroj. Resenim by bylo PDA ,ale to je zbytecne drahy.
-staci cernobily displej , mel by byt podsviceny
-podpora textovych formatu, zalozek apod..
-dalsi funkce jako napr. mp3 ... nejsou podminkou
Asi to vyresim nejakym starsim PDA z bazaru. Jaka je nejmensi velikost s rozliseni LCD pro "pohodlnou" cetbu.
Co byste doporucili.
DIky
E-knihy můžeš číst třeba v mobilu...
platforms.php
Tož díky za link, už je to v Nokii a aj diakritika funguje!
Já e-knihy zatím čtu na starém notebooku (486) s LCD mono displejem. Je to velmi pohodlné, displej je dosti rozměrný a dá se číst hodiny a hodiny bez únavy očí.
Ale nějaký tip na levnější PDA vhodný ke čtení bych taky bral
V podstate jakekoliv bazarove PDA.
okud chces hodne dlouhou vydrz, tak nejstarsi Palmy. Cernobily displej - krane e to cte i na slunci na rozdil od dnesnich barevnych a vydrz pri cteni klidne i 14 dnu. Dcera ma jeden na hrani a kdyz jej asi po 2 mesicich nepouzivani zapnula, ukazoval jeste pul baterie. Zkus to s dnesnim PDA
Díky za tip, něco takového jsem si myslel
DIval jsem se na Palmy v Bazaru Ale ty bud jsou:
novejsi, tak cena je vyssi a maj barevnej displej kterej zere baterky
nebo se jedna o prvni radu ZIRE ktera zas nema podsviceny displej.
Na starsi Palm jeste pred radou ZIRE jsem prakticky nenarazil nebo uz byl pryc.
Parkrat jsem videl v ruznych novinkach placku z monochromatickym LCD ciste urcenou jen na cteni knih ,ale u nas jsem to nikde nevidel prodavat.
Já jsem přemýšlel o starším notebooku, abych mohl eBooky číst i v posteli, bohužel co jsem viděl, tak za NTB P100 - P150 chtějí i přes 2 tisíce Kč a to se mi za to dávat nechce.
Mám 486@50 MHz; 120 MB (ano, MB ) disk. Než tam naběhnou Win 95 tak se stihneš vykoupat a uvařit si ke čtení kávu
Právě proto bych raději už nějaký to Pentium, tam by snad Win98 (s trochou snahy i WinMe) už běžely. Na Win95 nemám instalačku.
Notebook (stary) je na cteni knih naprosto nevhodny z jednoho prosteho duvodu - vydrz na baterie a velikost.
Osobne pouzivam MDA compact - mobil a PDA v jednom, drive Palm Zire.
Kdekoliv nekde musim cekat, vytahnu PDA z kapsy a muzu hned cist. S notebookem to mysltelne neni.
Do postele by to nevadilo, zásuvku mám hnedle vedle, takže by to běželo na napájecím adaptéru. Ale když to tak čtu, tak nějaké to MDA/PDA by bylo asi opravdu lepší. Jeden můj kolega mi předvedl v akci jednu relativně novou mašinku (MDA, co pridával T-mobile) a musím uznat, že je to asi nejlepší řešení, co se týká mobilty a výdrže. A když tam je jako datové médium 1GB paměťová karta, tak až na velikost displaye to nemá konkurenci (vůči NTB).
Oni tam ty Win 95 jsou. Displej je monochromatický a výdrž na baterku jen taková že ukáže co tam je za bios a klekne...
Já měl jednou půjčené něco podobného, že na tom budu týden pouze psát v Notepadu, pak si to hodím na disketu a zpracuji na stolním.
Než se spustil Notepad, zapoměl jsem co sem to chtěl napsat a už to vícekrát ani nepouštěl.
Přitom DOS by na tom frčel dobře...
Koupil jsem si na inzerát Visor Deluxe, za 800,-
Od školy jsem asi čtvrt století četl jen odbornou literaturu. Nákupem PalmOS mašinky jsem začal dohánět ztrátu, hafo knih je znovupřečtených, další objevuji.
Od té doby jsem taky začal kontrolovat bazary a aukce a zásobovat kamarády mašinkami na čtení. Většinou jsou to lidi téměř v mém věku, počítačem nepolíbení, ale s palmem nebyl problém.
K cenám - v bazarech jsou od 800,- do 8000,- za ten úplně stejnej model
Na aukcích jsem vydražil:
4x IBM Workpad c3 do 500,- i s poštovným
Palm m105 za 600,-
Palm m500 za 1000,-
Sony Clié T625C za 1800,-
Pro sebe koupil na inzerát
Palm m515 a Sony Clié T675 po 2500,-
"NOVÝ" by se dal koupit Sencor SDN 450
www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=print&sid =1476
který se doprodává za 3500,- má velký, prý podsvícený mono lcd
Vybíral bych podle velikosti displeje, m105 šel okamžitě na inzerát pryč, kvůli malýmu displeji. To už by bylo lepší číst v mobilu.
Tady jsou návody, jak v čem číst, i knihy:
platforms.php
edit: a taky jsem to zkoušel s Diamondem Mako (Psionem Revo), má navíc klávesnici, ale počtení na větším mono displeji taky výborný!
A taky jsem chvíli měl Casio Pocket Viewer PV-S450.
Komplet počeštěný, ale nějak to nebylo ono. Podivná synchronizace, texty na čtení se musely převádět pdb->txt a taky nebyla rozsáhlá programová základna palmOSu (má vlastní OS).
Výhoda - displej bez barviček => dlouhá výdrž baterií
Kdyz jsme u tech Palmu - priznavam se, ze jsem PalmOSem nedotcen, takze presne nevim, jaky jsou verze a jak je to tam s kompatibilitou. Pojede mi Mobipocket reader treba na IIIxe? Kdyz koupim nemeckou verzi Palmu, pojede mi v readeru cestina? Jsou modely, kterych bych se mel vyvarovat (predpokladam, ze rozliseni displeje si overim predem)... Dik!
Mam totiz palmtopy s MS-DOSem i WinCE, ale nejak mi odchazeji :( a davat nejakych 50-100EUR za bazarovou Jornadu se mi nechce, takze by Palm mohl bejt zajimava a levnejsi alternativa
Já jsem PalmOSem dotčen jen chvíli.
Většina softu udává kompatibilitu od OS 3.5 a fakt to funguje. Teď je PalmOS > 5.4 já používám do palmOS 4.1. Některé novější můžou být jen pro palmOS 5, nesetkal jsem se.
Pojede. Je to velkej program, dá se použít jinej - CSpotRun - o hodně hodně menší a česky
Tuším, že jsou většinou US verze, pak EU (asi 4 jazyky) a JAP. Češtinu pro PalmOS pro verzi OS nižší než OS 5 najdeš na webu zdarma. => OS 5 za peníze. Nahraješ, a můžeš si vybrat, jestli budeš česky psát a číst, nebo i celej OS, včetně PIM bude česky.
Nevím. U těchto zařízení je vždycky problém baterka. IBM WP c3, který jsem kupoval pod 500,- jsou sice super, ale až dojde baterie, taxe dovnitř dostaneš jen horkovzdušnou pistolí. Vyzkoušeno a aby přežil, byl předtím polepenej speciální teploodvádějící fólií. U palm Vx je to ?asi? stejný.
fajn. Knihy se dají číst na 160x160, to je základní rozlišení, a tak je čtu doteď. Ale u modelů palm m1xx je fyzicky menší displej, toho jsem se rychle zbavil, ani jsem to kamarádům nenabízel Další rozlišení je 320x320 - to je "hezčí", ale ne nezbytně nutný.
Počeštěné programy třeba tady palm.profitux.cz
Počeštění třeba tady cs
Dekuji mnohokrat (THX 1E6), zkusim koupit neco do deseti EUR a pohraju si s tim. Hlavne jsem zvedavej na to rozliseni, neb momentalne jsem zvyklej na 640x200 - uvidime!
no aspoň mobipocket či iSilo umí obraz otočit o 90°, tudíž to bude hodně podobné.
i CSpotRun umí obraz otočit o 4x 90° (nebo vícekrát 90° )
Velikost programu jsem zmiňoval proto, kdyby koupil starší palm i jen s 2MB paměti - tak by do ní dostal třeba 2 tlustý bible (starý i nový zákon - nejsu odborník, jen pro představu rozsahu textu) a CSpotRun na čtení. Větší programy už asi ne. Prostě zbytečně velký program na úkor třeba 20ti knih...
Jeste jednou dik za rady, koupil jsem jetej Palm IIIx bez tuzticky, abych si to osahal
Pro pripadny zacatecniky: Neb mam PalmOS 3.1, pouzil jsem cestinu GNU Czech z http://www.palmgear.com/satellite/index.cfm?fuseact ion=satellite.showsoftware&PartnerREF=&siteid=1962& siteid=1962&prodID=38991
DIky vsem za rady, budu prochazet bazary snad narazim na nakej slusnej PALM napr.500.
Pripade kdybste meli jeste neke tipy ....
Ja bych bral neco takoveho:
epaper.jpg
Na stranku se vejde vic nez tricet slov takze to aspon trochu pripomina knihu... ovsem tohle zarizeni aby clovek pohledal...
Knihu to skutecne pripomina, moc mobilni to uz ale neni - nevejde se to do kapsy
inu neco za neco. Uz se vidim, jak ctu Stephena Kinga na displeji mobilu a kazdou vterinu scrolluju... to si clovek fakt tu atmosferu uzije.
Nejlepsi je klasicka knizka a basta :)
Tohle rika spousta lidi, ja si to myslel taky. Nectu na mobilu, ale na PDA (320x240). Zvyknes si na tom velmi rychle, velikost pismen je temer stejna.
Rozdil pri cteni je ten, ze u knizky prejizdis ocima po strance. Pri cteni na PDA nejezdis ocima, protoz stranku prectes najednou a pak odstrankujes. Takze drzis PDA, palec na odstrankovani a ctes.
Knizku si rad vychutnam nekde v klidu, al nenosim ji stale sebou
Exituje spousta ctecich programu i pro PC, tak si to muzes nasimulovat
musíš mít Nokiácký komunikátor
Neco takoveho jsem chtel a schanel ,ale nikde v ceku na netu jsem to neobjevil Bylo by to perfektni.
I tak dik
Jeden z kamarádů šel do barvy, nemaje PC - propadl pasiánsu
Takže palm m500 by byl k mání...
ancer takovýtozamotaný post puntík cz
^ UP
pro ZX kromec od ZX ancer
Dik Za kolik?
A odkud je?
Za 1000,- kč
Asi z Maďarska? Podívám se doma.
Tak to ne ja bych spis chtel abych si ho moh osobne prebrat. I tak diky
myslel jsem Palm made in Hungary, jinak já jsem z Brna.
edit: jo, je to maďar, m515 mám číňana
A co rikate na Palm 125 ted jsem zahlid za super cenu.
Palm m125 je vynikající low-end díky tomu, že má možnost používat paměťové karty.
Je umělohmotný a méně "do dlaně" ale to nevadí. Na čtení by třeba mohl vadit menší displej, ale jestli je za pakatel, proč ne?
edit: a ještě na něco jsem si vzpomněl - řada palm m1xx má kromě malého displeje většinou po letech v <|> zálohovací kondenzátor, takže při výměně baterek zálohovat obsah do PC nebo na kartu! Zase baterky vydrží i >6 týdnů.
Je tam odchazejici GoldCap, ale da se vymenit, videl jsem na to nekde navod. Dokonce nejaka banda americanu zalovala 3Com nebo PalmOne nebo kdo to vyrobil a snad i dostali najekou kompenzaci.
A taky mne napadlo, když se díváš po palmech - dívej se i po Handspring Visorech. Jsou to taky palmOS mašinky, větší, umělohmotné, ale narozdíl od palmů m1xx mají velkej displej. Když už na čtení.
teď jsem ho viděl prodávat v brněnským tescu u hlavního nádraží
Ja som si nedavno kupoval telefon cez inzerat a nahodu som nasiel bazar Myslim ze je to tiez zaujimava moznost (rozlisenie displeja 640×200 bodov) za tu cenu.