BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Zacal bych tim, ze bych vycistil vnitrek notebooku od prachu (chladice, ventilator, otvory, kterymi se nasava a vypusti vzduch).
To by mohlo snizit nutnost pouziti ventilatoru
Dalsim krokem by mohla byt kontrola spravneho nastaveni profilu (power profile)
Dalsim krokem by mohlo byt nalezeni nejakeho software, ktery umoznuje ovladat ventilatory - neni dostupne pro vsechny notebooky
Dalsim krokem je umistit notebook kousek nad stul (lepsi privod vzduchu pro chlazeni), popr. koupit podlozku s chlazenim.
Na notebooku nemas co odhlucnovat.
mám podobnej noťas od stejný firmy a jiný notebooky jsou i při maximálních otáčkách ventilátoru tišší
To je dano konstrukci notebooku - kolik hluku udela vzduch pri pruchodu, pouzitym ventilatorem, jak je ventilator uchycen atd. V notebooku nemas misto na to, abys tam dodaval dodatecne ventilatory nebo lepil zevnitr na steny koberce nebo dodaval vodni chlazeni...