Bridge a klient spolu v podstatě nesouvisí (že to výrobci různě matlají dohromady, je druhá věc)
1. Bridge (alias most) = propojení dvou ethernet adaptérů na úrovni ethernetu (tj. prochází broadcasty, atp. jedná se o jednu LAN). Z hostitele se prakticky stává switch. Co mu přijde na jedno rozhraní, to bez přemýšlení pošle do druhého (a obráceně)
2. opakem bridge je routing (alias směrovač) = dva ethernet adaptéry jsou ehternetově odděleny, spojení probíhá na vyšších vrstvách, tj. právě routování na IP a vyšším. Toto je samozřejmě řiditelné (naslouchací porty jen na jednom rozhraní, nastavení routingu routovací tabulkou, firewall (např. iptables). Hostitel funguje jako router. A logicky oba ethernety musí patřit do dvou různých IP sítí (např. 192.168.1.0/24 a 192.168.2.0/24)
3. (wifi) Klient = AP běžící jako klient jiné SSID (alias jiného AP). Takový klient může bridgovat i routovat drátovou ethernetovou síť jím připojovanou. podle toho se tomu často říká "bridging client" (bridge), nebo WISP (routing, z důvodu nešíření/omezení broadcastů po páteřích ISP)
4. AP = klasický Accesspoint přítomný v AP a wifi routerech
5. repeater, WDS apod. = speciální režimy činnosti, v podstatě větší či menší hybrid mezi klientem a AP. Osobně pokládám za "vraždu" šířky pásma wifiny.