Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel - percentá resp. zobrazenie vysledku v bunke povodnej hodnoty

Ahojte,

prosím Vás v MS Excel
1. do bunky A1 zadám hodnotu napr.: 55€
2. do bunky A6 zadám percentá o ktoré chcem hodnotu A1 ponížiť napr.: 13 percent
3. výsledok je 47,85 €
4. tento výsledok by som chcel zobraziť v bunke A1 bez toho aby som ten výsledok po prepočte niekde inde zobrazoval.

Neviem či sa chápeme ale proste ak mám nejakú hodnotu v bunke A1 a keď tú hodnotu budem chcieť pomocou bunky A6 ponížiť o nejaké percento, aby mi tú A1 hodnotu automaticky prepočítalo.

Ďakujem za radu.

No toto nie je zlé ale čo v prípade že tú cenu chcem zmeniť napr. na pôvodnú? Keď tam zadám 0 percent neurobí to nič.
Skôr by som potreboval spôsob kde môžem "operovať" s percentami tak ako si mi ukázál, ale v prípade že sa potrebujem dostať na počiatočnú hodnotu tak po zadaní 0 percent mi ju ukáže. Proste aby bola v "pamati" stále ta mnou zadaná hodnota vtej bunke.

Ďakujem aj za túto pomoc!

Je potřeba mít jasno v tom, pro kolik čísel toto řešíme. Prakticky omezeni nejsme, můžem vytvořit třeba pole a do toho ta čísla naládovat, i kdyby jich bylo "milion".
Čím víc se ta čísla schovají, tím hůř se budou kdykoliv později upravovat a přepisovat. Opravdu není možné si je např. "odložit" na jiný list sešitu (nebo i do jiného sešitu)?

mam jasne akurat dve bunky! A1 - kde zadavam lubovolne cislo resp. hodnotu v €
a druhu bunku kde znova zadavam lubovolne percenta o ktore chcem tuto cenu ponizit. Ale ked zadam hodnotu percent=0 tak aby mi tam skocila povodna hodnota by som potreboval. Nieco ako cennikova cena s ktorou chcem potom kalkulovat.

Presne!

len mám jeden problémik a to je nasledovne.
Pri otvorení súboru mi to dáva chybu:
Run-time error "1004":
Method "range"of object "_Global" failed

pocítať to počíta, ukladať to ukladá ale niekde je ešte zádrheľ..