Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem řazení HDD - zapojení HDD a DVDrom

Potřebuji poradit se zapojením HDD a DVDrom.
Mám HDD na jednom káblu a bios je vidí jako third master a third slave, DVD mi vůbec nechce najít.
Prosím porad´te kde je chyba? Káblík zapojený v IDE 1 a DVD v IDE2.
Změna předmětu, původně: řazení HDD (LaKr) (Kráťa)

oba jsou na jedné kšandě zasunuty v IDE1. HDD je uprostřed a DVD na konci, chtěl jsem přidat jěště jeden HDD a když ho dám na kšandu do IDE2 tak ho BIOS nenajde. Prostě jdou zapojit pouze 2 věci bud´ HDD a DVD nebo HDD a HDD jen do IDE1. Proč tu Kšandu V IDE1 bios detekuje jako third device HDD master a DVD slave. Kde je chyba? Měla by být Kšanda v IDE1 detekována automaticky jako primary?

Na tej doske mas chipset ktory ma len jeden PATA port. Tie dalsie (zlte) PATA konektory su z externeho VIA radica, ten radic si musis povolit v BIOSe. Hladaj PATA RAID controller alebo VIA 6410 IDE apod. a daj na Enabled.

P.S. disk na tom externom IDE radici pravdepodobne nebude detekovany v BIOSe ale len v BIOS Extension toho VIA RAID radica, ktory vyskoci pocas POSTUu, s obrazovkou ze hlada HDD a ze ake nasiel. Tak to je spravne, nehladaj zdetekovany disk v BIOSe.

Prve dve su takmer urcite SATA, tam budes mat to co strcis do SATA konektorov.
Je uplne jedno ci je ten tvoj disk third alebo first, PATA je len jeden, v chipsete je len jedno PATA. Tie dalsie PATA budu len v extension. Zobrazi sa ti ten disk pod Win? Mas nainstalene vsetky ovladace vo Win? (vid spravca zariadeni). Alebo jaky mas problem?