Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Instalace windows 3.11

Dotaz pro pamětníky :
Chci si nainstalovat windows 3.11
Zatím si dělám soupisku co vše bude potřeba.
Předpokládám, že instalační disky nebudou bootovací.
Můžu tedy pc nastartovat z spouštěcí diskety z xp, disketu vyjmout a založit instalační disketu 3.11?
Nebude vadit že startovací disketu ze které je pc spuštěn vyjmu?
Nebo je nutné pro 3.11 mít napřed napevno v pc instalován ms dos ? Případně jakou verzi?
Děkuji

Já měl Win 3.11 (WfW) asi na jedenácti 3,5" disketách a nevím o tom, že by existovala CD verze v té době. První instalační disketa byla samozřejmě bootovací.
Myslím že také bylo možno diskety nakopírovat na disk, pak nabootovat ze spouštěcí diskety a spustit Setup.exe na disku.

//edit: jak koukám, tak jsem asi s tou bootovací disketou kecal. Ta bootovací disketa byla s MS-DOSem a z nainstalovho DOSu se spouštěla instalace Win, jak píše Joseph.

Win 3.11 beží nad DOS-om. DOS musíš mať nainštalovaný, DOS 5.O alebo vyšší. Z DOS-ovského prostredia spustíš inštalátor. Pamätaj že maximálna velkosť disku s akou vie pracovať Win 3.11 je 2GB

Mám virtual machine kde mi funkčně běží Windows for Workgroups se vším, co tehdy existovalo, včetně několik podpor sítě, MS Mail, Exchange klienta, MS SQL Client tools atd.

Nejlepší způsob jak instalovat vidím tak:

a) instalovat z disket MS-DOS, první instalační disketa je bootovací. Verze 6.22 je poslední.
b) nakopírovat si obsah disket Windows na disk do adresářů disk1, disk2... atd. a pak instalovat z pevného disku, vyhneš se problémům typu že na sedmé disketě při instalaci zjistíš, že má vadný sektor. Aby to fungovalo, musíš zvolit instalaci jako CUSTOM, pak stačí při každé "výměně diskety" změnit cestu k "disketě". Když není instalace typu CUSTOM neumí instalátor cestu k "disketě" najít.

Edit: než podstoupíš tu anabázi, ujisti se, že pokud chceš aby se dalo psát v tom systému česky, máš lokalizovanou verzi. Do Windows 3.11 nejdou nijak doinstalovávat locales!