BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Google + 3 sekundy času =
doplním že šířka paměťové sběrnice je fajn věc a hodí se sledovat zvlášť při kupování levných karet /verze LE, SE a podobně/ ale neurčuje vše. Například karta ATI x800gto byla levná a měla sběrnici 256bitů a po necelém roce vydala nvidia kartu 7600gt se šírkou 128bit a přesto je ve všem rychlejší...
Pamatova zbernica grafiky je zbernica medzi procesorom grafiky (GPU) a pamatou grafiky. Cim sirsia a cim vyssia freq a cim novsia technologia pamati grafiky, tym lepsie (rychlejsie).