Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s formátovaním SD karty

Caute ludia,
neviete poradit? Nedokážem naformátovať poškodenú sd pamäťovku, program mi vypíše hlášku "Formátovanie nemohlo byť dokončené". Nič viac... V nastaveniach formátovania počítač nezistí žiadne informácie, ani pôvodný formát, veľkosť, jednoducho nic... No ked ju zapojím cez mobil, nemám s nou ziaden problém, všetko beží...
Skúšal som na troch PC...
Vdaka za rady

citacka je bezchybna o tom niet pochyb. karta nejde odvtedy co som ju strcil do citacky ked bola zapojena do usb. vtedy som myslel ze je s nou koniec ale skusil som ju este dat do mobilu a isla bez problemov takze som skusil formatovat ale nepomohli...

Měl jsem velmi podobný problém - ve čtečce microSD karta číst nešla ani za nic, vlastně ji vůbec neviděla. Zato v telefonu přes kabel nebyl problém. Nepřišel jsem ani za nic, čím by to mohlo být. A jiný karty ve čtečce šly bez problémů.

To je dost divne ono tipujem ze je bud HW problem s citackou alebo kartou, ktory sa ale prejavuje len niekde kvoli co ja viem rozdielom v casovani alebo napatiach apod. Alebo su spinave kontakty apod (skus ocistit liehom alebo vodkou). Alebo je ta karta uz ciastocne v haji a firmware v telefone ju este zobrazi ale problem sa vyskytne az ju napr. budes chciet celu zaplnit apod (poskodenie dat). Mozno (je to moznost). Ja by som tu kartu uz asi nepouzival, hlavne ak nejde v 2 roznych PC (pisal si ze nejde ani v notebooku).

Ja se trosku prifarim k dotazu. Nechci zakladat novy vlakno. Jaka ma byt velikost alokacni jednotky na SD karte? Co jsem hledal po netu, tak se doporucuje 512, ale prijde me to divny. Mne vzdycky win nabidnou pri formatu tusim 4096 a karta s 2GB u tohoto blbla (vim, nemuselo to byt velikosti alokacni jednotky). Dal jsem to na 512 a jede to.

- ma teda vyber velikosti alokacni jednotky a velikost karty nejakej vztah mezi sebou nebo je to jedno?
- muze nejaka kokretne vybrana velikost alokacni jednotky delat nejakymu pristroji problem a jinymu ne? mluvim porad o formatu FAT32.
- pokud uz mam nejakou velikost alokacni jednotky, kartu zformatuju a nakopcim zpet ty samy programy, muze to ovlivnit jejich beh, nejaky nastaveni atd.?

1. ano ma to medzi sebou vztah (od urcitej kapacity musi byt alokacna jednotka vacsia). U mensich kapacit je to jedno, ma to efekt len maly az ziaden (efekt je velkost FAT tabulky a zbytocne obsadene miesto)
2. Ak firmware pristroja programoval magor a su v nom chyby tak to moze robit problem. Vseobecne ale to problem nie je, napr. Windowsom je to uplne jedno.
3. Nie, nic to nemoze ovplyvnit.

No strkam to do cca 4 zarizeni. Velikost mam ale jen max 4GB. Uvazoval jsem o 8, ale nevyuziju to. Radsi mam vic mensich karet. Mam to hodne kvuli mapam do navigaci. Mam nekolik verzi na nekolik akartach a pak to jen prehazuju. Nikdy jsem to neresil, ale jedna karta zacala minule blbnout. Zkopiroval jsem na ni soubor a ukazovala jeho velikost 0kb. Tak jsem ji nekolikrat formatoval - myslel jsem, ze to pomuze - pak jsem hledal po netu, jestli bude vadna karta nebo bude pred smrti a vycetl jsem, ze je lepsi, kdyz je naformatovana tema 512. Tak jsem to udelal a zatim jede. Jinak bych se v tom nestoural.

Mal som rovnaký problém. Kúpil som novú Micro SDHC kartu Kingston 32GB s adaptérom. SD-čku som strčil do adaptéru a vopchal som ju do PC, naformátoval na FAT32, nakopčil som tam nejaké súbory a potom som túto kartu chcel otvoriť v mojom notebooku (len pripomínam, že karta bola stálel v adaptéri). Vopchal som ju do notebooku a hneď mi vyhodilo hlášku, že je potrebné kartu naformátovať. Dal som ju teda opäť formátovať, ale vyhodilo ďalšiu hlášku, že formátovanie sa nezdarilo. Kartu som teda v notebooku nemohol použiť, čo mi hodne prekážalo, pretože kartu som kupoval na to, aby som si na nej prenášal prácu.
Skúsil som teda kartu otvoriť na notebooku pomocou externej čítačky, pripojenej cez USB a kartu načítalo bez problémov. Googlil som teda, kde je problém, až kým som na tomto fóre nenašiel príspevok, ktorý pridala "domcha". Uviedla, že jej sa problém podarilo vyriešiť výmenou adaptéra. Vybral som teda Micro SDHC s adaptéra a vložil ju do druhého adaptéra. Čuduj sa svete, karta zrazu bez problémov fungovala. Adaptér priložený k novej Micro SDHC karte, ktorý mi takto blbol som rozlámal na drobné kúsky a zahodil do koša :)

Taka blbost, ale nemas tu SD kartu taku ze je strcena mikroSD karta v adapteri na SD kartu. Lebo ja som sa stretol s tym ze v niektorych citackach to nefunguje ked sa da karta s tym adapterom. Ked sa vlozi len samotna mikroSD tak funguje, ale s adapterom niekedy nie.

ja som tiez mala podobny problem. naformatovala som microSD kartu vo fotaku a v pc mi win7 ju nevedel rozpoznat. chcel ju formatovat, ale formatovanie nikdy neprebehlo uspesne. naformatovala som ju v inom pc na FAT32 a stale to na mojom notebooku neslo. nakoniec som vymenila adapter a zrazu win7 nic formatovat nechce a karta funguje bez problemov.