Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno co znamenají dvě pípnutí při sartu pc

dobrý den dřív mi vzdy při startu pipnul jednou pc dnes kdyz sem ho zapnul tak pipnul dvakrat zapinal jsem ho celkem trikrat dnes a pokazdy pipnul 2krat ale na netu jsem nikde nic o tom co to znamena nenasel.zakladovka je msi P4M900M2-L.zadny hardwareb jsem nepridaval zadny nevyndaval ani sem n ic neprenastavoval

Když je angličtina problém, tak existuje třeba překladač google

2 pípnutí
Dvě pípnutí znamená, že byla chyba parity v základní paměti. To je otázka, s prvními 64 KB blok paměti ve vašem RAM. Řešením je obvykle nahradit paměti.

Je to sice strojovej překlad, ale dá se z něj pochopit, že máš pravděpodobně poškozený RAMky (to znamená koupit nový a dát je tam). Ještě je zkus vyndat, tvrdší gumou ogumovat kontakty ve směru kontaktů dolů (nešmrdlat ze strany na stranu) a dát nazpátek. Ale tím to asi nebude. Jestli máš 2+ modulů, tak je otestuj každý zvlášť ať zjistíš, který je špatný.

Tady pro příště.
1 píp-chyba v refresh paměti
2-píp-chyba parity
3-píp-chyba při read/write testu paměti
4-píp-nepracuje timer základní desky
5-píp-chyba procesoru
6-píp-chyba kontroléru klávesnice
7-píp-všeobecná chyba
8-píp-chyba paměti displeje
9-píp-chyba kontrolního součtu paměti ROM
10-píp-chyba read/write v registrech CMOS
11-píp-chyba cache paměti
2 krátká pípnutí- chyba POST, během hardwarových testů
1 dlouhé a 2 krátká píp-chyba videa, buď chyba ve video ROM, nebo špatně zasunutý adaptér
1 dlouhé a 3 krátká píp-chyba videa: video DAC je vadné, nebyl detekován monitor, nebo vadná video RAM
1 dlouhé- POST testy byly úspěšné!

Boze ludia uz prestatne tu furt radit beep kody z google alebo z kdejakych riti. Z 99% tie kody z roku 1990 dnes uz davno NEPLATIA.

Ked PC pipa bez obrazu tak je problem s RAM alebo grafikou alebo zakl.doskou samotnou (a ani jasnovidec podla pipnuti nemoze urcit co je na doske vadne), diagnostikuje sa taky pripad tak, ze dlhe kratke kratke (a prip. aj este jedno kratke moze byt tiez) je problem s grafikou a vsetko ostatne je RAM alebo doska. Moze sa vybrat grafika z dosky alebo/aj RAM a sleduje sa ci sa pipanie zmeni. RAM sa inicializuje ako jedna z prvych veci (skor ako grafika), takze pri probleme s RAM sa po vybrati grafiky nic nezmeni.

Vsetky ostatne problemy su potom zobrazene na obrazovke ako ERROR: neco (a pri tom tiez moze PC pipat a napr. 2x pipnutie je klasicky aj pri akejkolvek zobrazenej chybe, ERROR: neco a to neco treba citat)

no tak jsem nakonec zjistil a neni to zeadna chyba ale je to ze je pripojena klavesnice a mys pres usb kdyz to je vypojeni tak to pipne jen jednou,driv to ta nepipalo protoze sem mel pripojeni klavesnici i mys zezadu do ps.2 ale ted jsem nemocni tak to mam naprednich usb diky za rady