Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno UPC internet a kabelová TV - zdá se mi to, nebo oškubali nabídku a podražili?

Zdarec všem,
vím, že existují jiná fóra, ale tady to mám rád, tak se ptám místního osazenstva.

Jelikož mi končí smlouva se stávajícím providrem netu, tak jsem chtěl vzít net a TV od UPC. Ještě nedávno jsem pokukoval po nabídce TV, konkrétně produkt Starter + Relax, což byly český a slovenský programy s několika filmovýma a dětskýma kanálama, za 150Kč měsíčně s platností ceny na pořád.
Dnes jsem se juknul na nabídku znova a co nevidím - základní nabídka programů zchudla, zůstaly jen CZ a SK programy (+ několik dalších bezvýznamných), filmový zmizely a dětský taky, navíc to podražilo na 250Kč (se slevou 50% na první půlrok). Což mě docela rozladilo a přemejšlím, že se na to celý vybodnu, jelikož jsem to chtěl hlavně kvůli synkovi, tedy dětský kanály. A dávat 250Kč měsíčně za pár SK kanálů navíc, se mi nechce, zbytek nabídky stejně chytám přes DVB-T.
Internet taky žádná hitparáda, jelikož těch 10Mb za 300Kč platí jen prvních 12 měsíců a pak to celý patřičně ohulí na ceně. Jo ještě pronájem modemu se taky počítá.

Takže asi s internetem zůstanu u stávajícího WiFi providera, kdy mi nabídnul 8Mbit za 425Kč při podpisu na dva roky. Nechcu se zase do UPC hrnout s příliš velkým rozběhem, protože jsem na ně četl dost negativ, naopak stávající provider má špičkovou komunikaci i technickou podporu.
Ještě uvidím, co mi nabídne lokální dealer UPC, třeba bude mít nějakou zajímavou neoficiální nabídku.

Tak jsem z toho všeho rozčarován. Co mi na to povíte vy? Děkuji všem za plodnou disuzi, za každej ohlas budu rád.

Někde sem četl že UPC skončila ve ztrátě....takže je potřeba víc vybrat takže zdražili. Je to tzv. kalouskova matematika viz např. cena benzínu/daně...

taky myslím že spíše šulí daně, než že by jim to neneslo, když mají pokrytá pražská sídliště a na mnohem menším trhu s menšími budovami mi je lokální provaideřík schopen nabídnout násobně lepší nabídku za nižší cenu než předražené a arogantní UPC

vzhledem k množství spamu jejich obchůzkářů je však možné, že to topí jinde..

ale jelikož si jejich někteří zaměstnanci nosí obědy z domu, tak dost pochybuji, že by i při takto uměle zvýšené zaměstnanosti měli nějaké velké výdaje na perosnál, viz. jejich call centrum, kam se nedalo téměř dovolat (můj okresní provider na to lidí má a není problém se dovolat) a ještě je podezření, že dostávají provize za zkoušející volající (kterým to zvedne automat a platí, aniž by se mohl domluvit s operátorem).

Je přitom zřejmé, že se takové výdaje s rostoucím počtem zákazníků snižují..

takže buď někdo je tuneluje (u soukromých akciovek nic vyjimečného), jsou neschopní, mají větší investice než zisky vzhledem k rozšiřování se nebo optimalizují..

také je možné, že to topí ve výdajích na právníky - i mě honí po soudech na základě jejich chyb a bordelu který ve firmě mají a to jim samozřejmě vyúčtuji a takových je nás prý víc

máš-li možnost se UPC vyhnout, udělej to - už z principu

Nastavují produkty proti vynaloženým nákladům! Kostování. :-) Není se čemu divit, psali v novinách o odlivu klientů UPC.
K té poznámce "10Mb za 300Kč platí jen prvních 12 měsíců a pak to celý patřičně ohulí na ceně". ta platí jen za předpokladu, že zákazník po roce je nečinný a nevyjednává si novou cenu, tohle je kolorit dnes všude ve službách (telcom operátoři). Je třeba jen srovnávat ceny a konkurenci podle minimální doby používání služby, pokud nejsou velké překážky k přechodu ke konkurenci tím lépe. Konec smlouvy znamená vyjednávání nových podmínek, u UPC není problém se dostat znovu na nabídku pro nového klienta ("zase něco s velkou slevou"), ty slevy jsou jen takovou hrou. :-)

Teda ted jsm se uplne vylekal, ze UPCicku platim zbytecne moc. ]:) No a pak jsem kouknul na jejich web na uplnej cenik a oni proste jen rozdelili platbu za internet a za modem, tudiz je cena stale stejna, to jsem si oddychl. :-D

Tak asi zalezi na tom, jak kvalitni prijem na wifi mas, ja treba muzu porovnavat O2 ADSL (v praci) a UPC (doma), no a UPC je nekde uplne jinde, vypadek jestli si vzpominam byl posledne nekdy pred rokem, u O2 tak jednou za mesic a jeste kolisa rychlost, to jsem na UPC nikdy nezaznamenal.

Sam TV sice nemam, ale UPC jsou drahy, asi zalezi na konkretnich moznostech, ale pokud to jde, tak nejlepsi je dneska satelit a k tomu nejakej ten Skylink nebo CSlink, jedno z toho je levnejsi.

Mám přesně obrácené zkušenosti. :-)

V jedné firmě v Brně mají výpadek na UPC co cca měsíc a půl.

Doma mám VDSL, které mi ještě nevypadlo. Předtím u ADSL jsem měl linku vystavenou přes 2 roky. ;-) (když jsem řešil přechod na VDSL, tak to technika "trochu" zarazilo :-D)

Mám od UPC tu nevyšší nabídku co mají. Roba nadává že telka u HD občas kostičkuje. Já se na telku nečumím. Až na vyjímky. Internet jede jak má, nepamutuji výpadek. Kdysi jsem s nima řešil několik problémů a to hlavně kvůli internetu, kvůli výpadkům, tak mi dali na rok slevu. Tu jsem měl asi 3x. Potom co to překopali tak to jede zatím v pohodě. Chtěl jsem původně jiného providera, ale ke mě dosah. (Je levnější)

O UPC ti nic neřeknu, alébrž do kysně takřka nečumím a Net mám z optiky. Spíš mě zaujal tvůj Netový tarif - osm mega za 425 peněz českých je v případě rodinného baráku s vlastním wifi cena IMHO velmi slušná. U nás dávají "baráčníci" tři kila za dvoumego.

No, bydlím v bytovce, ale kabelový rozvody jsou v majetku UPC, takže jinej kabelovej provider nepřichází v úvahu. Ale máme v okolí několik dalších lokálních WiFi providerů a jejich nabídka netu je přinejmenším srovnatelná s tím, co můžu mít. Asi zůstanu u toho stávajícího, nebudu muset šachovat s přijímačem a anténou (mám zapůjčeno od providera). Ještě je možnost přes telefonní linku, ale tam cena není o moc lepší a je tam horší agregace. Teď mám 1:5 a téměř nijak to nepociťuju, rychlost je skoro furt na max.

Prd si žiješ. Mám na optice 30/4 za dvě stovky (a to mi alternativní ISP nabízí za stejné prachy 60/10 - do bytu mám v rámci infrastruktury přivedeny hadice od třech providerů, stačí si jen vybrat). Agregaci neřeším, jede to furt téměř naplno.

Mam net od UPC od roku 2009, zacinal jsem s 10Mbity za cenu 300,- vc DPH, po roce vypoved, nabidli za stejnou cenu opet na rok rychlost 25/2 Mbity + za 97,- navic, coz byla jejich podminka, ST-Box s tim zelenym okem (ne HD) a nejaky balicek programu, krome zakladu, tez SK, CS Film, Filmbox, Animal planet, nekolik Discovery, oba Viasat, nejake hudebni a dale ten balast Brno TV, Meteo TV atd. ani netusim co je toto za balicek. Cenu za tohle vse 397,- vc DPH se mi dari diky kazdorocni vypovedi a smlouvani drzet doposud. Net jede solidne, rychlost odpovida, vypadky snad zadne vetsi nebyly, taktez jejich TV, zadne kostickovani jsem nezaznamenal, ale je pravda ze na TV moc necucim. No nekdo namitne ze se chovam jako socka nebo konsky handlir, ale ja tvrdim ze kdyz nemusim, zbytecne platit nebudu. Muzu ti dat pripadne cislo na jejich obchodacku, byvala velmi vstricna, urcite by ti udelala slusnou nabidku, asi urcite lepsi nez obycejni schodistovi pesaci, musel bych ovsem overit jestli u nich jeste pusobi:-)

Ted mam 100/20 - sice drazsi, ale jeste jsem nezazil vypadek.
Predtim jsem mel ADSL 7? let, a za celou dobu snad jeden vypadek.
S UPC jsem jiz u nekterych lidi mel cest, opravdu ne...a to nemluvim o jejich snizovani rychlosti a pak nasledne doprosovani, pokud usoudi, ze mas zavirovane PC.
I na to uz jsem narazil. Ne, dekuji.

Toz to bych si nechal rict, aspon vidim jake maji opravdu moznosti, kam az muzou srazit cenu. Ten net byl svazan jeste s nejakou dalsi nabidkou nebo jen ciste internet za 143,- ?? Nejak se mi tomu nechce verit, cena az zavratne nizka.

já jsem u netboxu - kabely si rozvedli nový, protože na baráku je taky UPC a cenově a kvalitou si nemohu stěžovat. S UPC byly jen samé problémy a když s nima chce člověk něco řešit, tak nemá šanci se jim dovolat :-(

Takže rozhodntí - kašlu na UPC, sice jsem dostal původní nabídku, ale je tam navíc cena za pronájem modemu a settopboxu a pak to všechno platí jen na rok, tedy i cena TV. Po roce bych se musel znovu dohadovat o ceně a když by to nevyšlo, tak vysvětluj synkovi, proč nemá svoje oblíbený pořady v TV. Alespoň nebude hnípat u bedny.
Koupím novou TV s připojením k netu a bude sledovat pohádky z YouTube a šmitec :-)

Platím cca 1000kč

berou te na hul uz tak dost, jeste aby si uctovali modem:-D
Resim ted zajimavou situaci, vyuctovani uz druhy mesic je na mensi castku nez obvykle, sluzby stejne, mam to reklamovat :-D nebo nechat byt? Obavam se ze pote si nauctuji vse zpetne...

Nezmenil jsem nic, internet - rychlost, nabidka programu, zadna vymena modemu ani boxu i kdyz to s tim nesouvisi, mam s nimi na rok opet dohodu na 397,- za veskere sluzby, od ledna 2012. Za unor a brezen normalne 397,- nyni za duben a kveten jen 331,- volal jsem na info, napred nevedeli, volali zpet, pry udajne nejaka sleva, slecna u telefonu mi to nedokazala vysvetlit, mozna ani nechapala oc kraci. No byl bych sam proti sobe abych to jeste uhanel, na druhou stranu zas neminim neco potom doplacet, no poseckam jeste na pristi vyuctovania pak to nejak mozna poresim.

Ja taky platim skoro litr, a to jen za internet. 10/6 s latanci na nix kolem 8ms :-) Mistni bezdratovy poskytovatel. Když si k němu umístim i anténu (ptp linka), linku bych měl symetrickou. Nemenil bych.

Nemyslim, ze je mozny nabizet treba 4MB za 200,- Vem to tak, oni maji vcelku slusnou kabelaz, ktera prenese temer cokoli (z dnesniho pohledu), tak jako tak musi investovat do obmeny aktivnich prvku, prichod IPv6 nebo treba jen prirozena obmena, kdyz stary prvek odejde. Takze oni tu konektivitu proste maji a bud si ji muzou skudlit nebo ji vytahnout a lakat na 30 MEGA lidi co to mu nerozumi. Otazka spis je jestli muzou dat za 2 kila tech 30MB a to si myslim, ze nemuzou, na druhou stranu jsem presvedcenej, ze soucasnych 500,- mesicne jim muselo vytvaret zisk a urcite ne jen tak tak nad nakladama, teda nechapu zdrazeni na 550,- kdyz konkurence O2 ADSL nabizi vicemene to same 16/1 levneji. Ale je to jejich volba, rekl bych, ze temer kazdy kdo ma UPC ma i telefonni linku a teda si muze zvolit levnejsi variantu, coz ja urcite udelam. ;-)

Proč by to nebylo možný? Je to jen o marketingu, nejspíš to mají spočítaný, že raději budou vydržovat stávající stádo uživatelů po pětikilu, než aby nabídli levnější tarif. Získali by tím další dávku nových uživatelů (těch, kteří nehledají rychlost, ale cenu, takže jsou raději za dvě kila na místní wifi), ale riskovali by tím, že by spousta stávajících přešla na ten nižší (levnější) tarif, protože 90% uživatelů tu jejich hyperrychlost nevyužije. Koneckonců, mají k dispozici logy s trafficem uživatelů, poznají z toho, jak moc jsou ty linky opravdu využívány.
Takže pro UPC je výhodnějších 100 uživatelů po 500Kč/měsíc, než 200 uživatelů po 200Kč/měsíc. A i kdyby těch uživatelů bylo 200 za 250Kč/měsíc, což je cenově stejně, tak provozní náklady jsou vyšší, protože jsou tu fixní náklady na každou přípojku a 200 přípojek je víc, než 100.
Takže jsem si asi odpověděl sám, proč nedají pomalej tarif za malý peníze. Leda by ho omezili FUPem, aby to hodně lidí odradilo.