
USB Killer
USB Killer, ano přesně to je název zákeřné Flešky od jednoho chcápka, který se chtěl pomstít kolegům, naštěstí svůj nápad dal na internet.
No posuďte sami, jestli by jste přežili podobný vtípek od kolegů.
Já na to můžu říct pouze to, že už si od nikoho nepůjčím nic na flešce
Co to jen za kravinu?
Ja si klidne pujcim na flashce cokoli.
Proč by to byla kravina ? To mě vysvětli.
Jak to pomoci USBecka nabijes na 110V?
Taka cievka to je riadny kuzelnik. Fyziku ucit sa, ucit sa, ucit sa, ci jak to ten bradaty ujo hovoril ;)
BTW. Principialne na to stacia radovo zlomky sekundy aby si tam tych 100V mal (a vzhladom na to ze tam tie kondiky su len nejaky max uF, tak aj milisekundy). A napatie nezavisi priamo od prudu (principialne staci kludna aj 1mA).
BTW2. ja by som povedal ze to odpali max. ten jeden USB port, ale tazko povedat, netestujem take kraviny :)
Ja chápu princip, nechapu, ze tvrdite, ze to jde tak rychle, predpokladal bych minimalne několik minut.
Několik minut ? To by musel nabíjet několik faradů. Tady bude pár mikrofaradů.
Nabíjení kondenzátorů se řídí vzorcem C*U = t*I, kde C[F] je kapacita, U[V] je napětí, t[s] je čas a I[A] je proud /tento vzorec platí pro nabíjení konstantním proudem/. Pokud tento vzorec aplikujeme na náš případ tj. C tipneme na cca 50uF /5*10^-5 F/, napětí bude těch 110V /polarita je jedno/ a proud bude 22mA, protože měnič může mít maximálně 2,5W tj. proud na výstupu bude 2,5 / 110 = 0,022A. Když to dosadíme do upraveného vzorce t = (C*U)/I, tak nám vyjde nabíjecí čas 0,25s, to je čtvrt sekundy
Poznámka : U[V] ve skutečnosti není výsledné napětí, ale změna napětí na kondenzátoru tj. koncové mínus počáteční, ale jelikož my nabíjíme kondenzátory od nuly, můžeme použít hodnotu výsledného napětí.
Cas zavisi na kapacite kondenzatora a prude. Samotna cievka bez kondenzatora ti urobi napatie akekolvek za mikrosekundu, ptz to vyplyva zo samotnej fyzikalnej podstaty cievky (prud cievky sa nemoze menit narazovo, a na to aby sa to dosiahlo vznikne na cievke napatie kludne aj trilion voltov)
BTW. chip sa znici (nieco sa tam prerazi) za milisekundy, nemusi to tam posobit 5sekund.
MM -->
Podle mě to udělá větší škodu než jenom odpálení USB portu, protože 110V nechytnou ani ESD diody, takže se to dostane dál a USB vede přímo do chipsetu /myslím/, takže to vezme sebou i celý chipset a deska je na vyhození ...
Na napatovych vetvach su ale na doske kondenzatory radovo vyssie ako tie v tom USB sticku, takze napajacie vetvy to moze zvysit tak o zlomok volta apod. co nicomu nevadi. Otazne je len jak to znici strukturu chipu v okoli prierazu, ptz na chipe je to samozrejme dost natesno :)
P.S. ano USB datove piny vedu zvycajne priamo do chipsetu, su tam tusim len seriovo male kondiky.