Přidat aktualitu mezi oblíbenéZasílat nové komentáře e-mailem Google sleduje polohu telefonu i v případě, že uživatel tuto funkci vypne. Využívá k tomu aplikace j

- tu bych vytknul 3 body:

1. MS vs Google, to nejde zcela porovnávať, každý s týmito daty každý pracuje trocha inak,...
2. Google to umožnuje vypnúť/zakázať i když je to hlboko skryté v nastaveniach Google účtu. Pre nepríhlasených je pravda že aplikácia používa defaultné spôsoby zbierania dát, ktoré je fakt hnusné, ostatne MS je v tomto horší, a až také možnosti kontroli dát s ktorými pracuje nenabízi.
3. tak či onak, určité dáta zbiera snaď úplne každý software, a moc už nieje možnosť sa tomu vyhnúť, ak hovoríme o paranoi tak je tu možnosť aby Hardwarovo už v processoroch, GK, a podobne boli "vypálené" spywary resp. zberače dát.

Ak chceš dokonale chrániť dáta, tak je nutno je uchovávať na mieste dokonale odizolovanom od okolitého sveta, nejaká podzemná bunka kde bude dokonalé krytie pred elektromagnetickým polom, aby tam nebol signál ani len na TV, mobilné siete, GPS, atď. Jedine vtedy môžeš 100% povedať že s určitosťou nikto tvoje dáta nepoužíva spôsobom o ktorom nevieš a/alebo s ktorým nesúhlasíš.

Pridám tu však jeden kec... Je zbytočné toto riešiť, ke´dže rovnako sa zbierajú dáta zvyšných kolik miliárd ludí? nemajú možnosť je zneužiť spôsobom že by ťa to priamo zasiahlo v IRL (a zasadnute sa konkretizovať na tvoju osobu inak než na iných), alebo je všetky spracovať na kritickej úrovni. Vätšina dát je podobná s dátami iných uživatelov, takže ak nerobíš nič "špecifické/špeciálne" vo virtuálnom svete, tak sa nezameriavajú priamo na tebe, ale všeobecne na masu lidí.

* iPhone ? jedným slovom "meh".

- ono je tu veľký rozdiel,... Ja bych si taky nedal nikdy nič pod kožu implementovať. Mobil mi je (ne doslova) "jedno" čo zbiera.

Reakce na komentář

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj komentář:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět na aktuality