Hacker testoval bezpečnost Wi-Fi sítí
Zajímavý článek pro lidi, kteří jsou připojeni k internetu pomocí wi-fi sítě, si můžete přečíst zde http://technet.idnes.cz/vite-kdo-vidi-vase-soubory- hacker-testoval-bezpecnost-wi-fi-siti-pxu-/sw_inter net.asp?c=A070307_163712_bezpecnost_lhc
Zdroj: technet.idnes.cz
to je trochu ujete a zjednodusene, v prvom rade musi byt zabezpecena masina a potom diskutovat o bezpecnosti wi-fi. na zabezpecenie dat v principe netreba bezpecnu wifi ale zabezpecenu masinu
Myslím, že ten článek je dobrý hlavně pro lidi, kteří tomu moc nerozumějí a jsou rádi, že mají doma "levný" internet přes wi-fi. Ale neuvědomují si, že je to leckdy něco za něco = nízká cena za cenu horšího servisu i hardware a slabého zabezpečení. Řada uživatelů levného internetu by se asi zděsila, jak snadno se někdo může dostat k jejich datům.
to nie je chyba wi-fi ale zabezpecenia masiny a zo skusenosti viem ze obrovske mnozstvo ludi ma verejnu ip, nainstalovany w2k a ucet Administrator bez hesla t.j. ziskam uplnu kontrolu nad masinou bez pouzitia akehokolvek exploitu (wxp v defaultnom nastaveni toto neumozni), pripadne zdielaju cele disky vratane systemoveho a z tohoto nemozno vinit sietovu technologiu ale samotneho uzivatela. Myslim si, ze otazka zranitelnosti wi-fi technologie sa dost precenuje, nemozem predsa zateplovat dom, ked mam rozbite okna.
tenhle BSD-like přístup je na první pohled velmi líbivý, ale v reále velmi těžko dosažitelný. Dnes, v době, kdy každý využívá množství různých SW a OS jsou značně složité (a málokdo jim rozumí a navíc schopných adminů je nedostatek), nelze IMHO takto uvažovat v obecné rovině.
Pokud bys uvažoval např. aktuální NetBSD se službami ořezanými "na kost" - tj.na potřebné minimum, šlo by souhlasit, že není třeba síťového zabezpečení a počítač je možno vystavit do "nechráněné" sítě.
ja netvrdim, ze zabezbecenie na urovni siete nie je potrebne, len sa mi zda ze v pripade wi-fi je precenovane na ukor inych opatreni
silně s tebou nesouhlasím. Zabezpečení perimetru je nedílnou součástí bezpečnosti jak sítí, tak lokálních počítačů.
Nezabezpečenost lze ještě tolerovat v rozlehlých komunitních bezdrátových sítích, tam jde v zásadě o distribuci konektivity (a tedy "extenzi internetu", se vším, co k inetu patří, včetně možného hackingu), ale rozhodně nikoliv už v případě LAN sítí (např. firemní nebo domácí uživatelé)
Jsem taky připojen u wifi providera. Oproti běžnému jedno-PC připojení používám router (3PC + VoIP telefon) s NATem. Remote management je zakázán, PC jsou k routeru připojeny CAT-5 kabely. Sdílení v rámci LAN je povoleno. Na počítačích běží Kerio.
Jsem v bezpečí?
v rámci zabezpečení vůči průniku pomocí útoku na IP vrstvě jsi ochráněn. Samozřejmě, pokud hacker najde chybu v tvém nastevení firewallu Kerio, nebo ve Windows a dostane se dovnitř za pomoci např. Trojanu, pak nikoliv.
Samozřejmě ti také hrozí případná krádež konektivity, pokud ISP nepoužívá alespoň WPA-PSK