BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
to je trochu ujete a zjednodusene, v prvom rade musi byt zabezpecena masina a potom diskutovat o bezpecnosti wi-fi. na zabezpecenie dat v principe netreba bezpecnu wifi ale zabezpecenu masinu
Myslím, že ten článek je dobrý hlavně pro lidi, kteří tomu moc nerozumějí a jsou rádi, že mají doma "levný" internet přes wi-fi. Ale neuvědomují si, že je to leckdy něco za něco = nízká cena za cenu horšího servisu i hardware a slabého zabezpečení. Řada uživatelů levného internetu by se asi zděsila, jak snadno se někdo může dostat k jejich datům.
to nie je chyba wi-fi ale zabezpecenia masiny a zo skusenosti viem ze obrovske mnozstvo ludi ma verejnu ip, nainstalovany w2k a ucet Administrator bez hesla t.j. ziskam uplnu kontrolu nad masinou bez pouzitia akehokolvek exploitu (wxp v defaultnom nastaveni toto neumozni), pripadne zdielaju cele disky vratane systemoveho a z tohoto nemozno vinit sietovu technologiu ale samotneho uzivatela. Myslim si, ze otazka zranitelnosti wi-fi technologie sa dost precenuje, nemozem predsa zateplovat dom, ked mam rozbite okna.
tenhle BSD-like přístup je na první pohled velmi líbivý, ale v reále velmi těžko dosažitelný. Dnes, v době, kdy každý využívá množství různých SW a OS jsou značně složité (a málokdo jim rozumí a navíc schopných adminů je nedostatek), nelze IMHO takto uvažovat v obecné rovině.
Pokud bys uvažoval např. aktuální NetBSD se službami ořezanými "na kost" - tj.na potřebné minimum, šlo by souhlasit, že není třeba síťového zabezpečení a počítač je možno vystavit do "nechráněné" sítě.
ja netvrdim, ze zabezbecenie na urovni siete nie je potrebne, len sa mi zda ze v pripade wi-fi je precenovane na ukor inych opatreni