Kolik energie nás stojí desktopové efekty
"V dnešním krátkém článku bych se chtěl zaměřit na jeden aspekt akcelerovaného desktopu, a to vliv efektů prostředí na výdrž baterie. Kompozitní efekty uživatelé provozují, aby jejich prostředí vypadalo dobře, ale protože se zátěž přesouvá mimo procesor, může tu být vliv i na výdrž na baterii..."
http://www.root.cz/clanky/kolik-energie-nas-stoji- desktopove-efekty/
Zdroj: www.root.cz
A?To je přece všeobecně stará známá věc,efekty=menší výdrž.Navíc jsi ani nenaznačil,že se autor baví o desktopovém prostředí pro Linux.
A ???
Všetko okolo si upravujeme aby dobre vypadalo, akceptujeme náklady.
Steny domov, fasády pokrývame farbou, NENÍ predsa nutná. Jak vypadá oblečení je faktor No.1 ktorá rozhoduje o tom či to chceme alebo nie.
A vzhľad potencionálneho sexuálneho partnera je HLAVNOU vlastnosťou ktorá nastartuje proces zbližovania.
Autor materiálu počitačom zrejme rozumie ale nerozumie vlastnostiam ľudí.
Kto pokryva fasady farbou? Omietka nani farba a ma OCHRANNU funkciu. Farba sa pouziva len miestami a aj to je na hlavu.
A OS neni sexualny partner (alebo poznas niekoho kto s OS sexuje? :)
Mna osobne totalne vytacaju akekolvek dementne animacie ptz musim cakat kym sa ta dementnost doanimuje aby som mohol dalej kliknut, ked som zvyknuty na to ze sa veci zobrazuju okamzite a klikam velmi rychlo. Apod. OS neni na kochanie, OS je len sluha. Kto si maluje sluhov? Rsp. tych ani moc nebolo treba malovat ti uz boli zvycajne hnedi :D
Které prostředí konkrétně kritizuješ? Aero, či nějaké 3D GUI na Linuxu? Aero si myslím je zcela použitelné i pro člověka vyžadujícího min. odezvu sytému. V Ubuntu jsem efekty povypínal, ale to proto, že jsou zřejmě náročnější, než Aero a notebook nebyl tolik flexibilní.
Ja by som skor povedal, ze Aero len zerie RAM a procak a pritom nevie ani polovicu toho, co sa da vykuzlit na Compize v linuxe.
Aero je akcelerované GPU, procesor do toho vůbec nezasahuje.
Zato optimalizace je u Aero hodně lepší.
Zaplat panbu za takovy co rozumej vic pocitacum nez vlastnostem (dovolil bych si poupravit) "konzumniho typu cloveka".
(Clanek jsem jeste necetl, ale ja teda efekty nemusim - funkcnost predevsim!)
To, že jakékoliv animace a gadgety znamenají vyšší spotřebu a procesorový čas víme asi všichni. Otázkou hlavně v případě notebooků a netbooků je ta spotřeba a výše zmiňovaný článek do toho vnáší trochu jasno. Vy jste například tušili, že je spotřeba vyšší v případě zapnutých efektů i ve chvíli, kdy PC neanimuje posunovaná okna, stínování,... a je v "nečinném" stavu? Já ne.
To, že se článek věnuje Linuxu je, myslím, nepodstatné. Obdobná situace bude nejspíš i v případě použití jiného OS.
Jej! A toho zlého CO2 co se vypustí do atmosféry. Mělo by se to zakázat, stejně jako žárovky.
Nejhorší je, když se CO2 smíchá s internetem, protože vzniknou škodlivé paprsky. Někdo to pak dokonce používá k útokům na své sousedy, namíří mu je přímo do srdce...
550_utok_internetem.jpg