BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Ciste teoreticky treba T9500, ale jen teoreticky, v praxi ho budes tezko shanet a budes asi potrebovat novy BIOS.
A mám ešte otázku. Môže tam ísť iný Intel Core 2 duo s inou predponou než T....?
Spis ne. Podle diskuzi je T7300 celkem jista volba, ostatni T budou mozna fungovat, pokud vyberes spravnej socket a FSB, jiny bych neriskoval.
Navod a vysledky testu s ruznejma CPU je tady.
Tak a ešte jedna otázka :D Vedel by som zohnať tieto: T7100, T6670 a T6570. Ktorý z týchto by bol najvhodnejši?
Já mám v notasu T9400, do meho by sel dat 4 jadrovy, ale kdyz sem videl cenu, tak bych si radeji koupil novej notas!
Osobně predpokladám ze by s veškeryma Téčkama nemel byt problem..
A to asi bude vadiť keď má iné FSB nie?
Přečti toto:
Procesor:
Frekvence se kterou procesor (CPU) pracuje je určena použitím hodin násobících rychlost FSB. Například procesor běžící na frekvenci 550 MHz používá 100 MHz FSB sběrnici. To znamená, že interní násobič (Multiplier - hodnota, která říká procesoru na jaké frekvenci má pracovat) je nastaven na 5,5. Procesor je nastaven na frekvenci 5,5 krát vyšší než je frekvence FSB: 100 MHz × 5,5 = 550 MHz. Proměnnou může být rychlost FSB nebo násobiče. Proto může být dosaženo rozdílných rychlostí CPU.
Rychlost (frekvence) je vyjadřována obvykle pracovní frekvencí (někdy se uvádí přímý takt sběrnice, někdy zase dvojnásobná rychlost přenosu dat). U procesorů společnosti AMD se můžeme setkat s frekvencemi FSB 100 MHz, 133 MHz, 166 MHz a 200 MHz (datově: 200, 266, 333 a 400 MHz). U procesorů firmy Intel se datová rychlost násobí čtyřikrát (133 MHz × 4 = 533 MHz FSB).
Paměť
Nastavení rychlosti FSB přímo souvisí s rychlostním stupněm kterou využívá paměť. Paměťová sběrnice spojuje severní můstek a RAM, stejně jako FSB spojuje CPU a severní můstek. Často tyto dvě sběrnice pracují na stejné frekvenci. Zvýšení FSB na 170 MHz znamená také běh paměti na 170 MHz a to ve většině případů.
V novějších systémech je možné vidět paměť procentuálně „4:5“. Paměť poběží 5/4 krát rychle jako FSB v této situaci. Znamená to, že frekvence sběrnice bude 133 MHz a paměť 166 MHz. To je často uváděno jako asynchronní systém. Je důležité si uvědomit, že zásluhou rozdílů v procesorové a systémové architektuře, celkový výkon systému se může měnit neočekávaným způsobem v závislosti na procentuálním rozdělení mezi FSB a pamětí.
Celkově obrázky, audio, video, hry a vědecké aplikace, kde je veliká skupina dat, rychlost FSB se stává významnou výkonovou záležitostí. Pomalá FSB bude příčinou časové prodlevy pro příchod systémových dat do procesoru.
Aha čiže zmena FSB asi nemá vplyv na počítač. A ešte otázka je rozdiel medzi socket P a PGA478 alebo to tiež nevadí pre počítač ak to bude iné?
Ne. Za prve dane FSB musi podporovat chipset a zakl.doska. Takze ak tam nacpes CPU s inym FSB tak to vobec nemusi nabehnut, alebo nabehne ale pojde na uplne inej frekvencii (napr. o polovicu pomalsej ak je FSB na doske o polovicu pomalsia jak ta co potrebuje CPU. Za druhe FSB ma zasadny vplyv na rychlost komunikacie CPU<->zbytok PC. Cim viac tym lepsie. Ale ak chces menit CPU v notebooku tak si zisti co presne podporuje ten konkretny model, bud jake CPU presne tam daval vyrobca, alebo googlom diskusie ze kto tam co uz skusal a co slo a jak.
Co sa tyka socketu tak socket musi presne sediet, socket P neni kompatibilny s socketom 478.
Trochu LGAčkařům závidím, přece jenom jsou piny (např. PGA) trochu zastaralé.
Jinak pro tazatele, s výměnou CPU v notebooku to může být různé, dají se těžko sehnat, musí být prakticky totožné, nemusí to vůbec fungovat a když už to pojede, výkonově se nemusíš dostat nijak vysoko.
Tim chce řict, ze se to nevyplatí...
A kde zistím aké FSB podporuje zakl. doska? Mám v notebooku Lenovo 8932AEG
nikde.
Doska garantovane podporuje to FSB toho CPU ktory v tom je momentalne.
Nech to tak jak to je.Jak už tu někdo poznamenal tak notebook není od toho abys do něj nějak zásadněji vrtal,od toho jsou tu desktopy.Co se týče výkonu tak si asi moc nepřilepšíš,u notebooku platí že je vždy o něco pomalejší než klasický počítač a to nezměníš ničím.
Mimoto jedna věc je zjistit jaké CPU tam pasuje a ta druhá je pak daný kousek sehnat.Aby ses zbytečně nedřel tím,že se budeš pídit po pasujícím procesoru a nakonec zjistíš že v těhle končinách ten procík není k sehnání.
No, co se tyce me, mám možnost do svého dát 4jádro, jenže když jsem viděl tu cenu CPU, tak mě hned přešla chut.
Káždopátně přechod ze 2jádra na 4 jádro by byl znatelny..