BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Samozřejmě wifi router běží bez zapnutého PC a je možné se na něj připojit. Heslo si zadáte jaké chcete a toto heslo budou používat všichni v domácnosti pro připojení na tento router. Dvoupatrový domek, pokud nemáte metr silné betonové zdi by to mělo pokrýt a když ne, dá se k tomuto routeru dokoupit výkonnější anténa.
jo nejlíp parabola
wifi bylo původně plánováno pro kancelářské připojení, ne pro pokrývání všech místností rodinných domů. pro šíření po rozlehlejších budovách se přidávají repeatery. géčková rychlost v domácí lan síti není nic moc, ale pro enko není za více zdmi dostatečný signál. a pokrytí přes strop, to už signál stojí úplně za prd.
je takovým dobrým zvykem: co patro to 1x ap nebo router. tahat ovšem páteřní síť přes wifi - takovým nápadem tu nebudeme ztrácet čas.
takže se podívej, kudy do patra vytáhnout kabel ze spodního routeru. nahoře by stačilo ap, ale nevidím důvod, proč za stejné prachy nekoupit router, a přidat 2.patru dobrodiní 3 volných lan zásuvek.
wl5460 z minulého století nech na smetišti dějin, nebo si na něj vzpomeň, až budeš tahat wifi do sklepa.
z levných rozumných krámů jde uvažovat o wr741nd. pokud plánuješ hafo wifikrámů, preferuj víceanténové modely s mimo technologií.
Áno, jedine router s mimo (Multiple Input Multiple Output). Mám v dome na poschodí, síce starší 5 ročný - b/g, ale funguje dodnes.
) , aj v podkroví, dokonca pred domom a aj v zadu na záhrade. Na internet stačí...
Signál je aj na prízemí (dokonca sa dá použiť skype
MIMO:
![[121789-2309p154-4b.jpg]](http://images.pcworld.com/howto/graphics/121789-2309p154-4b.jpg)
BEZ MIMO:
![[121789-2309p154-2b.jpg]](http://images.pcworld.com/howto/graphics/121789-2309p154-2b.jpg)
BEZ MIMO+AP:
![[121789-2309p154-3b.jpg]](http://images.pcworld.com/howto/graphics/121789-2309p154-3b.jpg)
Takže co je lepší 1x tento s mimo: http://www.alza.cz/tp-link-tew-671br-d235410.htm#p opis nebo 1-2x (v horním patře nám bude stačit počítač s kabelem) http://www.alza.cz/tp-link-tl-wr741nd-d155297.htm# popis to je nutné do každého patra? i nastavit heslo uvšech? stačí jen propojit tím RJ kabelem?
Já mám "router" (taková šedo-černá hranatá krabička do které vede kulatý kabel z antény a z něj rj kabel do napájení a následně počítače) až v horním patře, anténa je na střeše tak aby nebyl dlouhý kabel.
Ještě by mě zajímalo jak se tam to heslo nastavuje.
Hlavní je, kolik do toho chcete investovat a jaké máte nároky na kvalitu připojení, kolik zařízení a jak (kabel - wifi) budete k této síti připojovat.
Asi do 1,5-2 tisíc kč (hlavní signál ať je v mezi patře a v přízemí může být o něco slabší, ale přijatelný), nároky nejsou moc vysoké hlavní je internet (1) email, prohlížení webových stránek, youtube; 2) online hry; 3) a občas i nějaké to stahování), Zařízení zároveň 1-3 (notebook wifi či kabel, iphone wifi, netbook) + stolní počítač ale ten bude přes kabel routeru rovnou. O kolik % sníží rychlost prohlížení/ stahování zapojení 1-3 těchto zařízení (stahování je okolo 1,5MB)?
Dám vám příklad, jak to mám zapojené já taktéž ve dvoupatrovém domě. Mám router tp-link-tl-wr340gd-d393371.htm do kterého mám kabelem zapojeny tři stolní PC, jedno z PC slouží zároveň jako Media-Server (propojen s TV HDMI kabelem) i jako "síťový disk" Dále je na router připojena kabelem síťová tiskárna Epson. Přes wifi se připojuje jeden notebook, jeden tablet a občas mobilní telefon. Signál mám dostatečný jak dole v garáži, nahoře v ložnici tak i na zahradě v pergole která je od routeru vzdálena cca. 20 metrů přes jednu zeď. Vše funguje normálně a i v pergole jde Skype a Youtube.
že má géčkový krám s 3db anténkou krásný signál i o patro výš a vyhovující propustnost pro jediný připojený wifi krám, to není typické - jinak by se tady ti lidi neptali.
jednoanténový router/ap jen pro 1-2 notebooky, jinak 2-anténové provedení pro vyšší propustnost.
signál o patro výš být může, ale taky už nemusí být hned za první zdí, jak si tu nedávno kdosi zoufal.
tazatel nechť si proleze svůj barák třeba s inssiderem, kde uvidí pokles signálu vlastní sítě.
s géčkem si na net vystačí, ale pokud má těch notebooků více a chce rychlý přístup do domácí lan, pak jediný géčkový router v přízemí zřejmě nebude stačit.
Souhlasím, tady jde o to, kolik bezdrátů najednou se bude připojovat. Z vlastní zkušenosti vím, že je to najednou tak jedno zařízení, občas nakrátko dvě a tak je to ve většině domácností. Profíci to ale vidí jinak
Pokud do toho hodlá investovat 2000,-, tak je jistě lepší koupit něco lepšího.
jo, já to nedopsal, až pak jsem si všim jeho požadavků:
jen běžné připojení na net, žádná velká data po lokální lan.
jediný wr741nd s 1x 5-decibelovou anténou může stačit, dvouanténový wr841nd by byla skoro jistota.
wr1043 bych tam dával v případě připojování domácího nas disku, častého tisku, při předpokladu větší výměny dat v lan síti.
až se sám podívá jak silný signál má vlastně o patro výě, může hloubat nad přidáním "ap" pro lepší pokrytí. to se uvidí až po zapojení prvního routeru.
Přesně tak, ale většině domácností stačí to "levnější" řešení. Nemáš náhodou monogram RV? Já jen, že mi výrazně připomínáš svým vyjadřováním (v dobrém slova smyslu) jednoho známého "ajťáka"