BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
GIMP má opravdu netradiční ovládání ale jakmile si na něj člověk zvykne a naučí se s ním, funguje a používá se velice dobře. Pro fázi výuky abyste se nemuseli bát cokoli změnit nebo nastavit doporučuju se naučit následující reset na výchozí nastavení smazáním uživatelské konfigurace, to řeší i velmi rychle problém s dialogovými dokovatelnými okny a panel nástrojů. Takže ukončete GIMP a najděte adresář/složku s uživatelskou konfigurací:
- v linuxu se nachází v domácím adresáři mezi skrytými složkami (začínají tečkou) tedy např. ~/.gimp-2.8/
- ve Windows si v průzkumníku nahoře zadejte %APPDATA% a tam najděte složky obsahující v názvu gimp*
složku můžete smazat - obsahuje jen veškerá uživatelská nastavení, rozložení oken, panelů atd., po spuštění si ji GIMP pokud ji nenajde znovu vytvoří s výchozím nastavením. pokud se tento postup naučíte, můžete teď libovolně experimentovat s jakýmkoli nastavováním GIMPu a když se ztratíte tak se tímto postupem dostanete do výchozího nastavení. Časem zjistíte co a jak kde udělat a nastavit a nebudete to už potřebovat.
Po 4 letech na to uz asi prisel :o)