BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Netaktuj Northwood. Jediné, čeho dosáhneš, bude nestabilita.
Northwooda taktovat ale radši nezvyšovat napětí kvůli NSDS syndromu.Šlo o to že pokud se taktovalo bez zvyšování VCORE(Což moc dobře nešlo co si budem namlouvat)tak všechno šlo hladce.Ale jak se zvýšilo napětí bylo zle protože se mohlo stát že se bude teplo hromadit v jedný části CPU a jak se tohle stalo tak to většinou končilo smrtí procíku protože to nevydržely tranzistory.
Já mám za to že nejlíp šel taktovat Prescott ale to je vyloženě pekelný procesor.Tepla to vyadalo jak deset Temelínů a výkon stál za starou bačkoru.Hlavně dej bacha co v tom máš za desku.Nejlepší jsou na to Asusy.
Mafiáne, taktoval jsem v dřevních dobách prckoty i nordy. Topilo to jak peklo samo a výkon lezl nahoru pomalu jak slimák. V dobách dávno minulých (minimální nárůst frekvence - pozorovatelný rozdíl, méně žravé aplikace) se jakés takés opodstatnění našlo, dneska to vidím na onanii.
No tak sem to zvedla na 3.35 GHZ a uvidím co s tím bude dělat PC
Uvidíš - pokud se bude chovat systém nestabilně (zamrzání, padání aplikací), nebo se to bude přehřívat, tak to vrať zpět.
Mimochodem - zpozorovala jsi nějaký rozdíl? Já bych tipnul, že ani ne.
No právěže jsem rozdíl pozdnal okamžitě to přetaktování počítač hodně zrychlilo a aplikace nepadají a systém je ok takže to asi nechám takto
Zkus pustit na pár hodin nějaký program pro testování stability, co vytíží PC na 100%.
Zvysenie z 3,05 na 3,35 nemoze pocitac nijak "hodne zrychlit", ono to ani nemoze byt pozorovatelne, nema to zmysel (okrem koledovania si o problemy).
30mhz to je zanedbatelný.Co vím o Pentiích 4 tak pozorovatelný rozdíl byl až někdy okolo 200-300mhz jinak se to chovalo pořád stejně.
Ale on to opravdu přetaktoval o 300 MHz.
Aha tak to se omlouvám přehlédl jsem se.
10% rozdiel nemoze byt pozorovatelny. Ty si schopny pozorovat rozdiel ked nieco trva 1s a 1,1s ? Ja nie.
P.S. v nejakej hre ktoru by brzdil CPU to moze byt trosicku malo viditelne v miernejsom trhani, ale inac vobec. Pochybujem ze na tom hra hry.
no ale mě se zdá že se to zrychlilo tak o 25 % protože když otevř složku čekám chvilku a předtím to bylo pomalé
Tak někde to pozorovatelný je.U mého desktopu kde je Celer 2.53(Prskot jaká smůla
) mi systém načítal 20s a po přetaktu na 2.8GHZ to bylo 14s takže rozdíl sice malý ale přece to bylo trochu znát.Jinak ve hrách a jiných aplikacích se to neprojevilo skoro vůbec.
Jasně, že 10% výkonu navíc není v reálu pozorovatelná, jen testy - body.
Ovšem v situaci kdy aplikace/hra využije 100% výkonu a má už problémy, tak těch 10% může pomoci.
Nejvíc se to projevuje ve Windows.
Placebo.
Tak tak.