BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
A jak to máme vědět, když je zařízení tajné? Zdroj nastartuješ spojením zeleného s černým na ATX štekru.
Jedná se o SetTopBox, ktery potrebuju vyzkouset jestli funguje, protoze u nej odesel adapter (zdroj), tak mam doma 1zdroj od PC tak bych to testnul, ale STB ma 6v, ale zdroj 5v. Jasny pripojim na vetve mechaniky a disky.
To klidně testni, mělo by to normálně chodit. Jen tam navíc píchni na molex třeba nějakou šuplíkovou mechaniku (kvůli zátěži / vazbě).
Ok, diky moc, zkusim to a jeste otazka, kdyz bude STB vypalenej , ma zdroj nejake ochrany zkratove ?
Ano měli by už mít všechny. Zrovna včera na praxi jsem zkoušel 200w zdroj zkratoval jsem 5V větev a vyhodilo to jističe učebny, což jsem vůbec nepochopil.
Takže ten zdroj žádnou ochranu neměl. Ochrana by měla přetíženou větev odpojit, nebo celej zdroj vypnout, ne vyhazovat jističe.
A pokud ještě před zařízení dám na větev 1,5 - 2A tavnou pojistku ?
Tož tím nic nezkazíš. Vzhledem k výkonu 5A větve tam můžeš dát klidně i 5A pojistku.
A pokud ta pojistka je 2A (5A), ale 240-250V ... tak určitě potřebuju 5V že ?
5V pojistku ... ?
5A pojistku. Snad tím raději někoho pověř.
Mám 4A 250V pojistku, dá se použít i pro 5V napětí ?
Napětí s tím nesouvisí. Doporučím rychlou (F).
Rychlou F ? Jako fyziku ? .. Umím fyziku, že proud přetavý ten drát, pokud překročí maximum té pojistky, takže s napětím by to nic nemělo mít společného, ale radši se ptám. Viz: Dvakrát měř jednou řež.
Zajdi do obchodu a řekni že chceš pojistku na 250V a ampéry to je jedno od 2A do 10A a pokud možno rychlou a máš to.
Díky moc
Probůh(TM)!
Nechcete se domluvit s učitelem fyziky a použít nějaký laboratorní zdroj a hezky pod dohledem kvalifikovanější osoby, která případně ukončí trápení při zásahu el. proudem?
U pojistky se udává ještě pro jaké maximální napětí, a to se ještě dělí na stejnosměrné a střídavé, je a jakou má maximální proudovou vypínací schopnost.
Néé, díky
to zvládnu :D .. nebo ATX Zdroj, který má jen 12V a V a 3,3V umí taky řádit ? :)
F = fast, tedy rychlá pojistka. To (F) je vyraženo na pojistce a značí, že je to rychlá pojistka.