Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Comboboxy v podformulároch accessu

Chcem Vás poprosiť o odpoveď, sám som už z toho zúfalý.
V Access mám hlavný fromuár a v ňom podformuár1. V podformulár1 mám ešte podformulár2. Do každého z nich som pridal po jednom combo boxe a ďalšie text boxy. Keď v každom z formulára/podformulárov zmením combobox, zmenia sa aj príslušné text boxy. Potialto mi všetko funguje.
Ale hodnoty v combo boxoch z formulárov zostávajú vždy rovnaké. Potrebujem aby sa ich počet menil podľa predchádzajúceho combo boxu (podľa relácií). Takto mám v combo boxoch zbytočne veľa hodnôt, pričom mnohé z nich v danom prípade nefungujú. V zdroje dát (Row source) mám: SELECT [Podformulár1].[ID], [Podformulár1].[Pole1] FROM Podformulár1;
Skúšal som aj kaskádovitý combo box, ale nepodarilo sa mi to prepojiť do podformuárov.
Ďakujem

hodnoty comboboxu musíš volit na základě správně sestaveného selectu, který zohlední správný seznam vztažený k určité položce nadřezeného formuláře. Zároveň musíš zajistit refresh tohoto selectu po události "po změně" na poli, podle kterého ten select byl sestaven. Mám pocit, že se musíš odkázat přímo na pole comboboxu a zavolat jeho metodu refresh.