BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Rozdíl výkonu bude nula nula nic, proč to chcete?
Úplně každý si vystačí s 1600MHz.
Vyšší frekvence má vliv snad jen na AMD APU a jeho grafickou část.
Edit -> nejsem si jist, ale pokud procesor žere jen 1600MHz tak si to deska sama upraví na tuto hodnotu, i když si koupíte paměti s 50000MHz.
Procesor opravdu oficiálně podporuje max. 1600MHz:
65520
Kupovat takto rychlé paměti nemá příliš význam. To že deska zvládne až 3000MHz je sice hezké, problém je, že to zvládne asi jen extra vybraný kousek CPU. Intel garantuje max 1600MHz:
65520
To co zvládne navíc je o štěstí na konkrétní kus CPU, obvykle se přes 2000MHz dostaneš.
Další problém je, že DDR3 by měly mít dle JEDEC standardu napájení 1-5V, ale u takto vysoce taktovaných pamětí bývá obvykle 1.65V, což může snižovat životnost CPU.
Pokud chceš nějaké rychlé RAM, kup nějaké DDR3-1600 s nízkou latencí. Např. tyto:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 821Y51SR1PPB
Tyto paměti doporučuji, kupoval jsem je kamarádovi do PC, jsou fajn.