

muj mail chodi prijemcum do SPAMu, neni ale v blacklistech
Dobrý den,
prosím o radu ty z vás kdo se vyznají v sítích, IP adresách a spam filtrech
Mám internet od UPC, mám zde pracovní doménu, 3x mail (je to GMAIL na vlastní doméně), mail přijímá a odesílá dohromady tak 250 mailů/denně - nabídky/poptávky atp.
moje IP je 84.242.67.37 a nyní se mi čím dál častěji stává, že maily jež posíláme, na druhé přichází bez příloh (pokud je součástí), případně chodí příjemcům do nevyžádané pošty (častější případ).
na všechny maily používáme outlook 2010.
Hlavní otázka:
-jak se mám na internetu chovat a co mám udělat, abych byl očištěn a mail chodil standardně? Pokud jsem na blacklistech (jsou tam 2 záznamy - jen?), jak se dostat z nich?
Poradí mi někdo?
Díky mnohokráte!
Ondřej
a) jedna věc je mail, druhá je SMTP server. Pole "od koho" nějak moc nesouvisí
b) nezáleží jen na blacklistech, ale na OBSAHU což podle popisuje pochopitelně jako spam vypadá
c) vykydlení příloh je nejspíše záležitost druhé strany, jsou typicky automatický kydliči *.EXE apod.
d)
No právě, on to není SPAM, ale ve 3mailech se za pracovní dobu napíše 200-300 mailů/den.
Každej mail je jiný, pro někoho jinýho, s jiným textem, často se posílá příloha. Ale fakt jich 200 za den zvládnem
Pokud je to hodně, co mám dělat?
Napadá mne - možná by zakopaný pes mohl být v nastavení IMAP, šifrování atp?
*mě, jestli takhle gramaticky špatně píšete v mailech, tak se nedivte, že se berou, jako spamy.
Mne a mně jsou dvě různá slova, možná by sis mohl vyzkoušet nějakou lekci češtiny na základních školách, pokud české školství stále podporuje tyto přežitky.
Tvrdit, ze nie su na ziadneom blackliste je viac ako odvazne. Spamovych filtrov je milion a navyse si kazdy moze zadefinovat vlastne.
Pokial nebudeme vediet dovod zaradenia do spamu dalej sa nepohneme.
A nie sifrovanie s tym nema nic spolocne.
fleg:
S tím co píšeš souhlasím. I já si myslím, že nejde jen tak tvrdit, že některá e-mailová adresa není na žádném blacklistu.
Ono jakoukoliv e-mailovou adresu se dá jednoduše zneužít k rozesílání spamu, třeba i někým kdo není vlastníkem této adresy. Někdo mohl e-mailové adresy tazatele zneužít k rozesílaní spamu a pak bych se vůbec nedivil kdyby tyto adresy byly na mnohých blacklistech a kvůli tomu e-maily končily u příjemců v nevyžádané poště. Proti něčemu takovému se dá asi těžko bránít pokud to vůbec nějak jde.
a máte pravdu všichni. Z onoho mailu se normálně odesílá SPAM, zatím tak 3x denně, již jsme změnili heslo, ale posílá se dál. Nevím jak to zastavit.
Situace je tedy - z mailu se rozesílá automaticky SPAM = mail mi bude čím dál více zapadat do black listů. Jak z toho ven? ;(
Vypnout ten počítač, ze kterého se ten spam rozesílá. Odvirovat.
Dle minulé rady odvirovat.A to brzy,jinak si vás všichni dají do blokovaných odesilatelů.
Změna hesla je podle mne zbytečná. Ono asi nejde o to, že by někdo se dostával do tvojí e-mailové schránky a odtamtud ten spam rozesílal. Stačí když spamer zná tvojí adresu a ten spam rozesílá s ní jako adresa odesílatele. Bránit se proti tomu asi dá jen velmi těžko. Pokud nějací spameří mají tvojí e-mailovou adresu tak asi těžko jim zabráníš aby ji nepoužívali k rozesílaní spamu nebo čehokoliv jiného.
Možná by mohlo pomoct ty adresy zrušit a zřídit si jiné nové a ty pak nezveřejňovat všudy možně kde by si je mohli spameři nebo možná i jejích vyhledávací roboti snadno najít.
To odvirováni počítače by také mohlo možná pomoct.
Je to firemní email právě :/ zrušit jen tak nepůjde. Jdu hledat viry jestli...
uááá jdu na to! Díííky
odvirováno, popravdě nic extra zásadního, kompy jsou čistý
dá se tak nějak jednoduše říci, i pro budoucnost - jak zajistit aby můj mail nepoužíval někdo jiný k posílání SPAMu?
Zrovna ted z moji adresy na moji stejnou adresu přišlo že jsem vyhral milion dolarů, no není to skvělé?
))
Mockrát gratuluji
100% spolehlivě funkční návod na to asi neexistuje. Spam je hnusná věc a dost těžko se s ním bojuje. Především si myslím, že zneužití nějaké e-mailové adresy napomáhá to, že někteří ji zveřejňují všudy možně. Pokud už spameři mají tvojí e-mailovou adresu tak asi těžko zabráníš tomu aby ji nezneužívali pro rozesílání spamu nebo zasílání spamu na ní.
Síce je to označené ako vyriešené, ale ešte nikto tu nespomenul kľúčové slová SPF a DKIM.
Pomocou SPF (Sender Policy Framework) záznamu v DNS-ku vieš povedať, ktoré servery môžu odosielať e-maily pre danú doménu. Pomocou DKIM (DomainKeys Identified Mail) vieš podpísať e-mailovú správu tak, aby príjemca vedel overiť, že bola odoslaná naozaj z danej domény.