BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
ne.
Ano je,
rychlost elektriky v kabelu je 1/5 rychlosti světla (1/4 v kolaxu). Což dělá 60 000km/s a pro 4,5m je zpoždění 0,000000075 sekundy.
Většina z nás řeší jestli to má správný odpor, indpedanci, jestli nedojde k modifikaci signálu bilým šumem atd. a ten čas jsme zanedbávali.
Nic se nesmí zanedbat.
Tak tohle zpoždění je docela nepříjemné a rozhodně ne zanedbatelné - obecně nám opravdu vadí v IT, prakticky všude, kde neni v iteraci člověk, kterému je to fuk a to jsou zrovna sluchátek ;)
Neni to tak dlouho co ATI (tenkrát to byla ATI) otočila čip o 45stupnu, že to zkrátí vzdálenost mezi pamětí a GPU ;)
On je rozdíl mezi kmitočty řádu set až tisíců MHz a kmitočty řádu kHz, u kterých navíc fázový posuv je nepodstatný...
Správný hifista by si pořídil stříbrný kabel, protože všechno ostatní je pomalé. Ty nejlepší a nejrychlejší se vyznačují tím, že signál je na výstupu dřív než na vstupu.
Ovšem to musí být kabel nejen stříbrný, ale navíc v noci o půlnoci, za úplňku, jednosměrně válcovaný. Potom ani vstup nepotřebuje a nedochází tudíž ke zkreslení vlivem nehomogenit způsobených rozdílem postavení různých částí vodiče (průhyby, stočení a podobně) vůči magnetickému poli Země.
Ještě by to tam chtělo nějak vpašovat husí sádlo a kozí škvarky a bude to dokonalý.
navic je vydrb v tom, ze draty se vyrabi tazenim, ale stejne jsem na zadnem super hifi kabelu nenasel sipku smeru tazeni, co kdyz to zapojim obracene a signal pujde "proti srsti"
Hodně OT ale přece: Jak se technicky realizovalo zpožďovací vedení v analogové TV normy SECAM? Lze se dočíst, že signál už z principu nebyl úplný a k sestavení byla nutná informace z předchozího řádku, který se "uložil" právě do toho zpožďovacího vedení a pak byl použit s aktuálně přicházejícím signálem.
Vieme poniektorí ešte co bol SECAM. akturát ešte dopísať na doplnenie, zpožďovací vedení bolo zhotovené z nejakej keramiky, na stupe a výstupe boli piezomeniče ....
Spomenutá zaujímavosť, zpožďovací vedení sa taktiež využívalo v elektroakustike, buď v sfére trikov, hrátok so zvukom, ale tiež seriózne, pri potrebe ozvučovať veľké plochy, je potreba manipulovať s časovým posuvom jednotlivých akustických žiaričov.
Úplně stejně jako v PAL. Zpožďovací linkou 64usec. Jenom ta pro SECAM nemusela být tak přesná.
Jasné ale mě jde spíš o princip té samotné zpožďovací linky. Jak to funguje?
edit: už to mám, stačilo zadat do Googlu zpožďovací linka místo vedení.
piezzo keramika. ved si to pisal hned v prvom tvojom prispevku :) (jaj ne ty ale Joseph ti to napisal)