Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zpoždění v kabelu

Dobrý podvečer,chtěl jsem se zeptat jenom na takovou blbost když mám normální headseat a prostě jsem potřeboval prodloužit kabel od mikrofonu o 2,5m.tak jsem si koupil nastavec na jack 3,5 a celkově ten kabel má od headsetu 4,5m....neni tam teď nějaké zpoždění než to jakoby dojde do toho počítače?

Ano je,
rychlost elektriky v kabelu je 1/5 rychlosti světla (1/4 v kolaxu). Což dělá 60 000km/s a pro 4,5m je zpoždění 0,000000075 sekundy.

Většina z nás řeší jestli to má správný odpor, indpedanci, jestli nedojde k modifikaci signálu bilým šumem atd. a ten čas jsme zanedbávali.

Tak tohle zpoždění je docela nepříjemné a rozhodně ne zanedbatelné - obecně nám opravdu vadí v IT, prakticky všude, kde neni v iteraci člověk, kterému je to fuk a to jsou zrovna sluchátek ;)

Neni to tak dlouho co ATI (tenkrát to byla ATI) otočila čip o 45stupnu, že to zkrátí vzdálenost mezi pamětí a GPU ;)

Ovšem to musí být kabel nejen stříbrný, ale navíc v noci o půlnoci, za úplňku, jednosměrně válcovaný. Potom ani vstup nepotřebuje a nedochází tudíž ke zkreslení vlivem nehomogenit způsobených rozdílem postavení různých částí vodiče (průhyby, stočení a podobně) vůči magnetickému poli Země.

Hodně OT ale přece: Jak se technicky realizovalo zpožďovací vedení v analogové TV normy SECAM? Lze se dočíst, že signál už z principu nebyl úplný a k sestavení byla nutná informace z předchozího řádku, který se "uložil" právě do toho zpožďovacího vedení a pak byl použit s aktuálně přicházejícím signálem.

Vieme poniektorí ešte co bol SECAM. akturát ešte dopísať na doplnenie, zpožďovací vedení bolo zhotovené z nejakej keramiky, na stupe a výstupe boli piezomeniče ....

Spomenutá zaujímavosť, zpožďovací vedení sa taktiež využívalo v elektroakustike, buď v sfére trikov, hrátok so zvukom, ale tiež seriózne, pri potrebe ozvučovať veľké plochy, je potreba manipulovať s časovým posuvom jednotlivých akustických žiaričov.