Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vliv agregace na rychlost připojení

Dobrý den , prosil bych o radu. Není mi jasný jaký vliv má agregace na rychlost připojení. V mém případě připojení
WIFI - 1024kb/s s agregací 1:10 . Jak by se měla pohybovat rychlost (minimalní) při této agregaci. Někde jsem se dočetl že by neměla být menší než 80% stanovené rychlosti ve smlouvě ale nevím jestli to tak je. Rychlost různě kolísá pod uvedenou hodnotou (1024 kb) Když spadne na 600 kb/s tak to mě stále ještě vyhovuje. Když se ovšem pohybuje pod 100 kb/s
tak to už začínám být nasranej. Mnou zjištěné minimum bylo 67 kb/s. Za případné odpovědi předem děkuji.

Agregace znamena sdileni. Mas-li nasdilene mego s deviti dalsimi stahovaci, tak ti v extremnim pripade sleze DL na sto kilo. Tve "zjistene minimum" je pod hranici nejnizsiho datoveho toku pri aktualni agregaci. Jestli's to ale nameril pri stahovani "cehosi" z vytizeneho serveru, nemusi byt pomalost zpusobena pripojenim, ale prave vytizenim onoho serveru.

Pokud mas agregaci 1:10, tak to znamena, ze se o jedno pripojeni deli 10 lidi.
Pri rychlosti 1024kbps je garantovana rychlost 1/10, tzn. 102,4kbps = 12,8kB/s

Dlasi vec je to, co mas ve smlouve. Polud ti poskytovatel garantuje min. 80% maximalni rychlosti, pak to musi dodrzet. Pokud ve smlouve nic takoveho neni, muze rychlost jit az na tec 12kB/s = 102kbps.

Dulezite je neplest si kbity a kBajty, jakmile je tam to 'B' velke, jedna se o kiloBajty. Tim se te nechci nijak dotknout.

Pokud je rychlost pod hranici 100kbps a neni zpusobena vytizenosti serveru na druhe strane (poskytovatel garantuje rychlost pripojeni k internetu, ne ze ti ji poskytnou servery na internetu), je treba to resit stiznosti u poskytovatele.
Pokud je na spolecnem pripojeni s tebou nejaky stahovac, ktery si tam pusti nejaky DC++ nebo jineho klienta P2P, je schopny temi stovkami pripojeni sit zahltit. To je ale uz starost poskytovatele, aby zjednal napravu.

Jo , díky kb a kB je mi jasný , pouze jsem chápal celou síť asi takto :Naše obec vybudovala síť WiFi z vlastních prostředků a každý zájemce dostal Routr a anténu bezplatně do doby užívání.( Z peněz EU ,asi jako program vzdělávání , nebo nevím jak) Síť provozuje firma WOLFNET která s každým uzavřela smlouvudle následujícího výběru:
512/128.........250Kč
1024/256........350K č
2048/512........600Kč
4096/1024......1450Kč Uvedené ceny jsou vč.DPH
V obci je 5 vysílačů , takže je možné že na mnou používaném vysílači je dejme tomu třeba 5 nebo 10 uživatelů a každý má
jinou velikost příjmaných dat. Asi to špatně chápu , ale domníval jsem se že je možné z vysílače cucet množství které je součtem uživatelských sjednaných rychlostí.
Měřil jsem to na rychlost.php
speedtest.zive.cz

a to vždy pouze při znatelném ypomalení sítě. Asi nechápu dost dobře jak ta síť funguje , možná téma na článek. Děkuji.