BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
jestli chce poznat víc linux, unix, android, víc než to co dělá běžný uživatel,experimentovat, tak to stojí za to koupit, lze to využít jako druhý/záložní počítač s ne-windows OS (velmi malá spotřeba elektřiny) snadno napojitelný na jakoukoliv televizi/monitor - pokud to nesplnuje nic z toho, ať si to koupí za svý úspory
líbí se mi jak z této platformy udělali podomácku malé herní konzole s displayem do ruky, "hračky všeho druhu" s programovatelnými operacemi, výroba mechanismů k automatickému nahrávání timelaps videí, v kategorii do it yourself je využití bezhranic
tak on právě experimentuje,hlavně android ho bere,říkal že to jde propojit i s kamerovým systémem
Škoda, že se nedá počkat. Na podzim má vyběhnout projekt UDOO, což má být spojení Raspberry Pi (akorát 4x výkonnější) s Arduinem. To bude teprve mazec!