
"kurvítka" v elektronice
Ahoj,
chci se zeptat co si myslíte o tzv. kurvítkách v současné elektronice? Myslite si že na tom bude něco pravda? Kdo o tom neslyšel tak kurvitko je součástka která vám po záruční době udělá něco s elektronikou a to vás donutí koupit si to znovu... Je to prý tak nacasovane aby to bylo po záruční době a nemohli jste to dát na reklamaci...
Vice zde: http://pctuning.tyden.cz/hardware/multimedia-zvuk- tv/21689-uvaha-nase-skvela-elektronika-se-kazi-a-n eni-to-nahoda
Děkuji za odpověď
Změna kategorie, původně: Ostatní (karel)
Ano, já osobně si myslím že kurvítka v elektronice jsou, pokud teda daná elektronika není kurvítko samotné (Zdroje Eurocase, Redstar nebo desky Gigabyte). Nádherný článek je o tom na Necyklopedii.
Lidi už dost s těma GIGABYTAMI ! :D jsou dobré si je zkuste sami pak můžete mluvit .....
No prave, ze tu s nima mame bohaty zkusenosti. (Mimochodem, ono to neni az zase tak slozite si samostatne dovodit kvalitu zakladni desky, staci zkontrolovat vyrobce kondenzatoru na desce, podivat se jak je resena napajeci kaskada, ...)
Gigabyte desky že jsou dobré? Měl jsem tři a ani jedna dneska nejede.Jednej "záhadně" uhnil BIOS(A to jsem do ní nijak nezasahoval,dost na tom že ačkoli byla vybavena dual biosem tak nenajela,oprava stála dost peněz a za tejden potom mi zdechla úplně)Nemluvě o kvalitě zvukovky,ta byla otřesná u všech třech exemplářů.Druhá vyhořela po dvou dnech a třetí je v šuplíku s tím že nějak "zapomněla" rozpoznávat procesory.Gigabyte never more!
Ne, nic takoveho jako dalsi samostatna soucastka "kurvitko" v elektronice samozrejme neni, bezne se to dela tak, ze vyrobce na nektere soucastce vyrazne usetri a da do vyrobku soucastku, ktera vydrzi akorat po dobu zarucni doby, nekdy vice a nekdy mene, ale cca. ty 2 roky.
Zažil jsem jen pár kurvítek a pokaždé to byly kondenzátory.
v PC elektronice určitě ano, ale třeba typické kurvítko u bílé techniky jsou plasty v převodech, nebo papírová deska plošných spojů, která se dřív či později vyhřeje.
RoHS to jistí.
U aut jsou to zase poddimenzovaný plastový části, hlavně v interiéru, aby to nevydrželo věčně. Tam se ulomí páčka, tam pantík, tam upadne krytka zrcátka na sluneční cloně.
Je to pravda. Ale jedná se spíše o úmyslně vytvořenou HW vadu. Většinou se používají méně kvalitní elektronické součástky, které jsou většinou teplotně více namahány, o kterých výrobce ví, že spolehlivě za určitou dobu přestanou fungovat, např. tolik oblíbené elyty.
Pak jak psal touchwood používání plastových dílů, které jsou více namahány.
Např. proč u dveří lednic dávat jako dříve těsnění, které lze vyměnit tím, že se vyšroubují šroubky po obvodu, když je finančně pro výrobce lepší to zalisovat nebo vlepit (nerozebíratelný spoj) a musí se pak místo magnetického gumového těsnění zakoupit celé dveře lednice, a další takové "vychytávky" výrobců. Servisáci o tom určitě vědí své. Dokonce jsem slyšel, že větší firmy mají i oddělení, kde se tímto úmyslným zkracováním životnosti výrobků zabývají, ať se jim prodeje více hejbou.