BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Obecně se tak děje proto, že konfigurace WAN je špatná*.
* Za předpokladu, kdy fyzické zapojení je celé správné.
a našla bych to někde na netu??
U neznámého poskytovatele NETu.
internet mám od o2
na wan straně routeru stačí nechat dhcp, on už se s modemem dorozumí, i když je jeho typ tajný.
na lan straně tplinku necháš default hodnoty.
zapojíš kabel a funguješ.
tp link tl wr841nd
správnost funkce ověříš pingem na ip routeru, na modem (měl by to být modem-router s ip 10.0.0.138), pokud znáš tak na nějakou ip/dns telecomu.
příkaz:
funguje až kam?
jen doplním, v příkazovém řádku by adsl "modem" od o2 měl odpovědět na příkaz:
Myslíš co?
Tvou potřebnou konfiguraci asi ne, tu ti musel sdělit poskytovatel připojení.
Bude potřeba v routeru nastavit WAN sekci, údaji od providera.
O2 poskytuje (až na výjimky testování optiky) DSL, to je technologie, se kterou je třeba DSL router (tazatelka píše nesprávně "modem", což je jen jeho WAN část). Z toho plyne, že druhý router dostane na WAN ip adresu od stávajícího DSL routeru z DHCP a toto není třeba řešit.