BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Trapna nie je, smutne je skor, ze si to nevies njast sam na Googli, pretoze hned prve odkazy su tie spravne. Dokonca su aj v cz/sk jazyku.
Frame per second (pocet framov/obrazkov zobrazenych za sekundu na monitore).
25-30 fps je z pohladu cloveka uz plynuly obraz. Vela ludi tvrdi, ze potrebuje 60-100, co je blbost, staci ak si karta udrzi minimalne FPS na urovni plynuleho obrazu a hra sa nemoze trhat. Vyssie fps hraci vyzaduju preto, ze ked ma karta primer 60 tak je menej pravdepodobne, ze spadne co i len na sekundu pod kriticku hranicu, kdezto ak mas priemer 30 fps tak v niektorych chvilkach karta urcite klesne pod nu a ty to budes vnimat akoze sa ti hra trha. Potom sem prides a budes kazdeho presviedcat, ze na hranie potrebujes min 60 fps.
Ano fps sa zvysuje ubranim narocnosti zobrazovania, cize aj zmenou rozlisenia na nizsie.