jestli máš kontakt na crafta, rozumnější by bylo probrat to s ním. on o té teorii kolem toho ví víc, já jen zkoušel malovat co by mělo fungovat.
co si vzpomínám, schéma se časem zesložitilo nejdřív kvůli požadavku na přeladitelnost v mnohem větším kmitočtovém rozsahu, přitom se stále předpokládalo generování signálu na PC (stabilita, okamžitá kontrola, výběr hodnot). protože však pc je zařízení spojené s elektrickou sítí, v obvodu vždy musí být zařazeno optické oddělení (kvůli oddělení potenciálů).
pokud jsou koncová hradla 4049 správně buzena, je výstupní signál obdélníkový. tuším že jsem zrovna v některém z prvních schémat špatně naznačil regulaci napětí na výstupní straně, z optočlenu díky tomu nevycházel obdélník a tím pádem místo kolmých hran vycházel ven deformovaný paskvil se zákmity.
to že nebude na výstupu žádná stejnosměrná složka, v původním zapojení m.j. řešily výstupní hradla zapojená v protifázi - z výstupu na jednu elektrodu vedlo invertující hradlo na další elektrodu. správně by se měl odepínat klidový stav, jenže jako mnohem zásadnější se ukázalo něco jiného:
pro správnou funkci neměl mít výstupní signál střídu 1:1, ale jen povahu velmi tenkých impulsů. to se nakonec pro původní ideu (ovládací program využívá zvukovou kartu, přeladění přes více pásem, stálé dodržení této úzké střídy v celém kmitočtovém rozsahu) ukázalo jako zásadní problém, který zapojení hodně zkomplikoval.
já jsem měl loni poměrně nedostatek času pro ověření té konstrukce a víceméně to díky tomu skončilo, craft nakonec volil jiné řešení.
správnou cestou je mít tento generátor naprogramovaný v jednochipu, výstupní střídu přitom odvozovat třeba z děličky, čekacích stavů, tabulky hodnot, nebo určovat výpočtem. nevím co je nejefektivnější, nejsem ani programátor, ani nerozumím procesorům.