BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Nastav router len na b/g normu. A skus to znova. Nejaka zmena?
Ne ne pořád je to stejné nejhorší je když něco hrajete online a někdo se připojí totálně spadne net.
Co nene, uz si to nastavil? Co presne kde presne?
Mám nastavené
Channel:4
Mode:54Mbs 802.11g
A PC je cez LAN alebo tiez cez WiFi? Jaky mas presne router? Co tam ten brat s tym mobilom robi? Nejaky upload nenormalny?
Pc mám na Lan a na mobilu youtube videa
Možno má Tvoj router Wi-Fi Multimedia (WMM) - featura QoS...
WMM uprednostňuje prevádzku podľa štyroch kategórií Access (AC) - hlas, video, ...
Ono záleží na routeru, některé s tím mají problém, jiné ne. Například levnému "géčkovému" TP-Linku TL-WR340GD nedělá problém připojení 2x PC, NAS disk a tiskárna na LAN, a na wifi notebook a androidní tablet, vše najednou. Naopak ve své době špičkovému Asusu WL 500G Premium dělá velký problém připojení pouze jednoho, toho samého androidního tabletu + 2x PC na LAN.
Nastavení routerů je přitom podobné, pevný kanál, stejné šifrování.
Dále mám vyzkoušeno a ověřeno, že na jeden router (géčkový, jednoanténový - venkovní sektorová anténa) bylo současně připojeno 14 - 17 uživatelů přes wifi (5x android) a šlapalo to.
Pripojenie v Tvojej predstave je pridelenie konfigurácie klientovi od serveru DHCP.
Pripojenie je ale aj niečo iné ... pripojenie je schopnosť prenášať dáta.
Tato problematika je stará, je o priorite pri prenose sieťou, poskytovatelia internetu si za tieto vlastnosti pripojenia nechávajú dobre zaplatiť.
Cez WiFi, ak klient začne vytrvale prenášať dáta napr. datový tok videa a zároveň má horší radiový prenos, router sa mu prispôsobí, zníži prenosovú rýchlosť, ďalší klient má jednoducho smolu ...
zkus odtajnit typ tvého routeru.
nastavení wifi změň takto: zabezpečení wpa, šifrování tkip (žádná položka "auto"). třeba to trochu pomůže.