Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Formatovanie tabulky v exceli 2010, ktore sa nema ucelovo vytlacit (setrenie tonera).

ahoj,

urobim si v ms excel 2010 tabulku. aby to bolo prehladne, bunky budu zafarbene (vypln)
ale ked tabulku pojdem tlacit a posielat na nejaky urad - aby som ti neminal toner, chcem vytlacit iba to najnutnejsie. bez zafarbenych buniek (vyplne)

je mozne dosiahnut nastaveniami v exceli, aby pre mna ( v pc ) tabulka ostala nezmenena, ale aby sa pri tlaceni zmenili okolnosti (formatovanie) a niektore veci sa nevytlacili, ktore nastavim ?
-mozno keby sa dalo pri tlaci zrusit vsetko tucne pismo (bold)... a pod..

priklad tabulky:
25pql5

// a este ako je mozne vo worde alebo aj v exceli urobit okolo slova ramcek ? pre zvyraznenie.
toto som urobil v painte, aby som ukazal ako som to myslel:
25poem

dakujem

ano rozumiem, ale problem je v tom, ze ak ta tabulka bude velka a nebude mat vsetky bunky zapisane (v strede tabulky napr), tak niekde stale ostanu nuly po tom prepojeni. ale nerovnomerne rozmiestnene, a je nezmysel rucne vymazavat kazdu nulu alebo ju menit na bielo.
mozno ani nahradenie jedneho znaku pre vsetky by nefungovalo, lebo ostatne bunky mozu mat cislo napr. 1000 a po nahradeni by ostala len jednotka.

hmm, kudy dal ?

funguje to.
co som urobil:
1, otvoril som si tvoj file
2, zalozil 3 nove harky (listy po cesky)
3, skopiroval tvoje vzorce a prepisal slovo List na Hárok
4, islo to

A, co si urobil inak, ze mne to neislo a tebe ano ? neviem si to vysvetlit preco mi nechcel zobrat vzorce.

B, prosim Ta vysvetli mi aky je rozdiel medzi
=IF(ISBLANK(List1!A1);"";List1!A1) a
=IF(LEN(List1!A1)=0;"";List1!A1) ?

C, ktore riesenie je lepsie ? resp. ktore nema neziaduce nasledky pre buducnost v nejakych (neviem akych) specialnych pripadoch ?

dik moc !

A) netuším, možná bude na vině překlad názvů - list, sheet, hárok

B)
ISBLANK(A1) vrátí hodnotu pravda (true) pokud bude buňka A1 prázdná, pokud však bude v buňce vzorec který vrací "prázdnou" hodnotu ("") - buňka se tváří jako prázdná funkce, však vrátí hodnotu nepravda (false).

LEN(A1) vrátí hodnotu 0 (nula) pokud je buňka prázdná i pokud v buňce bude vzorec s prázdnou hodnotou ("") - počítá délku řetězce v buňce

C)
Pro Tvůj případ je to nejspíš jedno, v některých případech je však nutné prázdné buňky testovat na délku řetězce jinak dochází ke špatným výsledkům