BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
to snad zjistíš na stránkách výrobce toho SW, zda má verzi pro linux. Jinak DVB-T samozřejmě není problém.
edit: http://www.linuxexpres.cz/software/jak-v-linuxu-zp rovoznit-dvb-t-tuner-i-kdyz-neni-detekovan
Děkuji ohlídnu to ;)
Nejsem nejbistřejší :/ takže jsem to moc nepochopil :/ nemohl by jsi napsat jenom Ano/ne ? U mé Tv karty se mi dvb wiever nainstaloval sám :)
v takovém případě není asi Linux dobrá volba.
Tvrdé y vím :D
Kdyby jenom...
Když chcete zcela přesnou odpověď, pak na základě poskytnutých informací lze odpovědět: "Ano i ne." Pokud budeme postupovat dle Teorie poznání podle J. Cimrmana, pak konečným poznáním je, že nevíme nic, ale víme to správně.
Seznam DVB-T tunerů:
http://www.linuxtv.org/wiki/index.php/DVB-T_USB_De vices
Tam si najdeš ten svůj a zjistíš, jestli ho jádro podporuje nativně (a od jaké verze), případně až po instalaci firmware, nebo vůbec.
Jako aplikaci můžeš vyzkoušet Me TV - celkem jednoduchý prográmek, používal jsem ho, ale byl občas nestabilní. Víc se mi líbil Kaffeine.
http://wiki.ubuntu.cz/programy/multim%C3%A9dia/kaf feine
Jako základ, bych volil české stránky abclinuxu.cz sekci hardware. Tam je popsáno hodně DVB-T hardwaru i s problémy. Dozvíš se, zda karta potřebuje min. určité jádro, firmware, nebo speciální parametry pro moduly. Základem je MeTV. Je sice trochu nestabilní, ale jako základ stačí (používám). Kaffeine nepoužívám z toho důvodu že je z prostředí KDE a nechci si instalovat k němu další knihovny z KDE a není to jenom přehrávač DVB-T, ale všeho možného.