BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Kolik to bude stát - jaké síťové prvky se budou muset koupit, jak dlouho to potrvá, bude při tom potřeba nějak přerušit či omezit běžný provoz, kdo to bude udržovat atd.
například si musíš uvědomit na jak dlouho tu síť stavíš, zda má smysl investovat do kvalitní strukturky, aktivních prvků atd. Dále rozhodnout kolik portů v každém umístění vytvoříš (moc = drahé řešení, málo = v budoucnosti bude možná třeba přidat porty, a to něco stojí a hlavně je riziko, že se poškodí stávající kabeláž). Dále je třeba uvážit vůbec organizaci sítě, jak bude fyzicky tažena atd. To vše má vliv na celkové instalační náklady.
Firemná/korporátna sieť to nemusí byt iba o jednej budove, jednom areále. Môže ísť o sieťové prepojenia pracovísk v rámci rôznych lokalít, štátov, kontimentov.
Nadnárodné korporácie takto fungujú dlhé roky.
Potom uvažuješ zakúpenie konektivity od internetových operátorov, satelitných operátorov, služieb, software, hardware umožňujúce fungovanie tejto VPN /virtuálnej privátnej siete /.
Děkuji všem :)