BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
V první řadě by bylo dobré se podívat na jednotlivé komponenty. Zatím to vypadá na vadnou grafickou kartu. Může to ale způsobovat mnoho dalších problémů.
- Máte nějakou možnost zjistit co je v počítači za komponenty?
Zaměřte se na typ grafické karty, zdroje, základní desky. - Zjistitelné při odmontování bočního plechu skříně počítače. Pokud ale vůbec nevíte o čem mluvím, potom by to chtělo nějakého člověka, který rozumí aspoň základům.
- Odpojte počítač od el. sítě a zkuste zahýbat všemi kabely, abychom vyloučili problém nedopojení nějakého konektoru.