BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
takže samodomácí instalace, klasika.
rovnou odebrat ty ovladače, zvláště podivně zkoušený "tucet různých ovladačů", který nemá žádný smysl. správný hw je identifikován řetězcem vendor + device.
nejdřív se instaluje driver chipsetu, teprve potom ostatní ovladače hw zapíchnutého do něj.
Já nejsem žádný amatér, prostě jsem vyzkoušel větší množství ovladačů, pravda, ale postupně a každý předchozí jsem řádně odinstaloval, před instalací dalšího. Nefungoval jeden, napadlo mne tedy, že by mohl fungovat jiný, nezabralo. Driver chipsetu samozřejmě nainstalovaný mám, rovněž jsem si vědom posloupnosti instalace ovladačů.