BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
grafickou kartou
Změř teploty při hrání. Nejlepší by bylo, kdybys napsal tvoji sestavu a hry co na tom hraješ.
Grafikou alebo zdrojom.
Pripadne blbymi ovladacmi grafiky. Alebo inym HW problemom (citaj si BSOD, napr. nirsoft BSOD viewer)
K prozkoumání příčin použij BlueScreenView od Nirsoftu. Zaměř se jednak na kód chyb (jestli se opakuje stále stejná nebo jsou jiné - jaké?) a dále na sloupec Caused by driver - možný pachatel. Pokud jsou chyby různé a pachatel patří do jádra Windows, jde pravděpodobně o HW problém (zdroj, RAM, deska,...). Pokud je chyba stále stejná a pachatelem je nějaký ovladač, jde pravděpodobně o SW problém (ovladač).
Taky by nebylo od věci změřit teploty CPU a GPU při zátěži.