
Iluze svobody na FACEBOOKU
Fecebook moc nepoužívám jednou za čas někam vložím příspěvek. Celkem pravidelně se mi stává že vložím na nějakém webu příspěvek přes Facebook okamžitě se zobrazí v dané diskuzi mezi ostatními potom otevřu tu samou diskuzi v jiném prohlížeči a můj příspěvek tam není stejně tak žádné reakce na něj neexistují. Naposled jsem vložil příspěvek do sekce hodnocení na stránce mého poskytovatele internetu, byl kritický ale objektivní stejně jako většina ostatních hodnocení zákazníků.Poslední příspěvky jiných uživatelů byli staré dva měsíce, o pět se vyskytl stejný scénář dokonce mi odepsal poskytovatel (správce ůčtu) takže příspěvek bil prokazatelně odeslán. Tuto zkušenost mám i na jiném PC+jiný profil. V nastavení mám zapnuto:Kdo uvidí můj obsah? Veřejné. stejně i u popisovaného příspěvku.Zkontrolováno po týdnu a stále není vydět veřejně. Mě zajímá kdo za to může? Já podezřívám samotný Facebook a jeho technologickou nedokonalost nebo to snad ovlivňuje správce stránky\diskuze? Každopádně z morálního pohledu je to pro mě skandální a nemá to omluvu. člověk který je pod dohledem cenzury se může bránit ale tenhle princip iluze je daleko horší jelikož se o tom člověk nemusí dozvědět i když se ho to týká.
Takže každý prohlížeč má svého cenzora, některý tvůj příspěvek pustí a jiný ho smaže? To je spíš téma do Debat.
Ne, zveřejněný příspěvek vidím pouze já protože jsem přihlášen k mému ůčtu v jednom prohlížeči. V jiném kde nejsem přihlášen příspěvek neexistuje.
Možná to máš nastaveno jako soukromé/neveřejné příspěvky.
Fejsbůk je hnůj.
Možná je to jen bug, kdy příspěvek vidíš třeba jen přez záznamy aktivit atp, běžná věc, kterou jsem zaregistroval už dávno...
De o to že příspěvek podle všeho je zapojen do diskuze a po odhlášení\zapnu jiný prohlížeč a neexistuje. Ani po týdnu a správce stránky mi zároven pošle odpověď.
On tě někdo nutí FB používat? Kdo? Proč?
Nevyhovuje, nechám být, nepoužívám, nezajímám se o to. Jak prosté.
Nechci urážet, ale tenhle postoj nemam chuť komentovat. To vypadá asi jako bych řek lidem že maj bejt pouze konzumní opice a o nic se nezajímat.Jenom žrát a srát.
Tak neurážej. To máš jako s hospodou, kde je protivný pingl, nesmíš si tam dělat srandu z plešatých lidí, všechny to sere ale stejně tam všichni lezou, ač nemusí. Máš možnost brblat, s vidinou, že to stejně nebude nic platné. Nebo se na tu hospodu můžeš vykašlat a docela dobře existovat bez ní. Stejné to je s FB.
"konzumni opice" v tomto pripade nie je pouzivatel FB?
Dejme tomu že chovat se jako konzumní opice a přemýšlet jako konzumní opice je velký rozdíl.
No, pouzivatel FB ale prave premysli jak konzumni opice. FB je reklamny portal pre konzumne nezmysly. Ked niekto klikne na like tak to vidia vsetci - predajcovia konzumnych hovadin sa idu potrhat aby niekto klikol na like na ich akozekonte, aby to videlo aj jeho 150 kamaratov = REKLAMA. Pisanie prispevkov detto (150ludi uvidi ten a ten pisal prispevok tam a tam) atd.
A este navyse to like automaticky aktivuje prijmanie reklamnych prispevkov od toho komercneho akozekonta, aby to kazdy videl pravidelne ze jaki su skveli vyrobcovia konzumneho nezmyslu.
Ked im to nefunguje tak im napis na podporu, co mame my spolocne s nejakym nefunkcnym reklamnym kvaziwebom?
P.S. verim tomu ze aj autor toho komercneho FBwebu si moze riadit co sa mu tam zobrazi a co ne, takze sa stazuj jemu. Nechapem co cakas od nejakeho komercneho reklamneho portalu. Facebook neni to za co sa vydava, to je len zasterka. Facebook je cisty tvrdy riadeny reklamny biznis.
První, co mě napadlo, je vyčistit cookies a cache prohlížeče.
Znovunačíst stránky Ctrl+R nebo Ctrl+F5.
To mě taky napadlo, pro jistotu ověřeno a nesouvisí to s tím.
Nojo. Ten FB je vůbec nějaký nedodělaný. A když se ho uživatelé konečně naučí ovládat, tak ho celý předělají. Přičemž spousta věcí a nastavení je důmyslně skryta, aby to nešlo vypnout. Třeba to jejich sdílení historie prohlížení internetu. To aby se jeden úplně bál vlézt třeba na novinky.cz, aby si neudělal ostudu.
http://ladislavkratochvil.blog.idnes.cz/c/326985/S dileni-historie-prohlizeni-internetu.html