BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
pojdu na pomalsej frekvencii.
Akej?
1333
Pomalejší z těch dvou.
Takže starú predať a kúpiť 4x2 pre Dual channel?
2x4*
Ne 2x4
Pokud ti jde o vliv na výkon, tak ten bude jenom velmi malý.
Na mém komplu to je poznat singl vs dual (AMD FX-8320).
ako konkretne?
Rozdíl v rychlosti ram ne.
ako konkretne poznas rozdiel v rychlosti ram?
Samo že benchmark, jinak sem nikdy neměl singl.
cize benchmark, aha. cize relane nijako.
Realne to nemas jak porovnat. Ci trhnutie v nejakej hre ktore je pri single nebude pri dual napriklad. To sa neda nijak objektivne merat, ked to napr. trhne len obcas ked potrebuje nieco s RAM robit. T.j. na benchmarky sa vyser a logicky ak mam moznost mat dual tak si ten dual dam aby som nemusel potom pri kazdom trhnuti rozmyslat ze ci nahodou by tam to trhnutie bolo aj s dualom alebo ne. A ze nejake trhnutia su neprijemne je snad jasne. Nie su vsetko len nejake merania. Pre niekoho je nejake trhnutie sakra nasieracie, a nie zanedbatelne.
V benchmarku pamětí to poznat je, v obecnějších benchmarcích je už ale ten vliv většinou zanedbatelný. Stejně tak je většinou zanedbatelný při reálném použití.
V čem konkrétně je to poznat?
Lenže takto by som nemal Dual channel jednú mám staru a druhú kúpim tak sa nebudú poznať a nebude dual channel nie?
Frekvence má na výkon jenom malý vliv. Stejně tak jako Dual channel. Výrazněji se to projevuje jenom u hraní her na integrované grafice a u některých kompresních programů, např. WinRAR.
Ako budu aspon stejna architektura (pocet chipov, banky, ranky) tak by to malo ist v dualchannel. Nemusia byt na chlp stejne.
P.S. je nutne to strcit do spravnych slotov, neni to jedno, vid navod k doske. Nasledne by som skontorloval v CPU-Z alebo kde ci je zapnuty interleaving.
RAM modul nema zafixovanu frekvenciu, na ktorej musi pracovat. Udaj vyrobcu v MHz je maximalna frekvencia na ktorej RAM-ka bude schopna pracovat.
Modul RAM s udajom vyrobcu "1600" bude paracovat aj na nizsej frekvencii napr. 1333MHz
V pripade, ze pouzijes dve spominane RAM-ky v jednom PC, tak rychlejsia sa prisposobi slabsej (pojdu na 1333MHz).
(neni mozne v jednom PC casovat dve RAM-ky rozdielne)
Ok tak mám teda vybrané tieto, starú predám http://www.alza.sk/kingston-8gb-kit-ddr3-1333mhz-c l9-hyperx-fury-series-d1434084.htm#popis čo poviete?
Taktiež načo je teda ten údaj v MHz keď hra mi nepôjde lepšie teda ani loading?
Větší čísla se lépe prodávají.
Takže mám zobrať 1x 8GB alebo 2x4 pre dual channel? http://www.alza.sk/kingston-8gb-ddr3-1600mhz-cl10- hyperx-blu-edition-d324362.htm#popis díky.. CL9 táto má vysokú latenciu.
bez 2 x 4 a CL co najnizsie.
Prečo sa oplatí 1x 8GB? a nie 2x4? dík.
Kupovat 1x8 má smysl, pokud v budoucnu plánuješ koupit další 8 GB modul.
paneboze kup si uz daco :D
Mas si kupit 2x4GB a ne 1x8GB.
Ak uz nahodou teraz mas 2x4GB (aj ked rozdielne), tak uz nic viac nepotrebujes kupovat.
Latence má na výkon ještě menší vliv než DC a frekvence. Pokud si máš možnost vybrat a neplánuješ upgrade, tak je lepší koupit 2x4. Kdyby sis ale vybral 1x8, tak to ve většině případů stejně nepoznáš.
Latencia má vplyv na net nie?
:D ano, ale nie latencia na RAM, preboha. latencia je omeskanie.
Latence pamětí s netem vůbec nesouvisí.
lebo marketing a reklama.