
Existuje takový router?
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli je na trhu router, který umí regulovat dosah signálu, třeba aby to bylo jen na 1 pokoj, na kterém jde nastavit časovač wifi, tím myslím že třeba od 8-22 bude zaplý, jinak se automaticky vypne, popřípadě který by tu wifi uměl nějak jednoduše vypnout, nějaké tlačítko nebo tak. Díky moc :)
tlačítko wifi-off má namátkou wr842.
časovač wifi jsem ještě neviděl. pokud nemá vysílat přes noc, jde router/ap strčit do zásuvky přes časovač.
omezení připojení na čas se na routeru řeší přes "parental control", nastaví se pravidla pro konkrétní pc (mac adresu).
vysílací výkon jde regulovat minilálně ve 3 stupních (low/middle/high), "low" stačí na omezení pro jeden pokoj.
Muj Netgear casovac wifi mel, ale po posledni aktualizaci firmware cele nastaveni zmizelo, asi to Netgear vyhodnotil jako zbytecnost a zrusil to.
---
Tlacitko ON/OFF na wifi casto maji drazsi routery, byva to v popisu zarizeni, takze hledej a jiste najdes. (U meho Netgearu sice je, ale umi to vypnout 2,4 i 5GHz najednou, jinak ne, no a ja pouzivam jen 2,4GHz, takze to tlacitko nepouzivam.)
Ja sice casovac wifi v mojom dlinku mam, ale ked sa odpoji router od elektriky tak potom je zasa aktualny cas na 0:00, takze to ma vyznam jak svina :) Vypinac som hladal vtedy davno ked som kupoval ale jak keby sa po nich zem prepadla vtedy. Nejake ale existuju.
Tak jsem se mrknul na tehle typ, ale nikde nevidím že si píše že to má to tlačítko.. Kdyby to tam nebylo tak prostě jenom vyjmu tu anténu ne? :D asi ho plánuju koupit, je to dobrá volba pro mé požadavky i po dvou měsících ? Díky :)
100% to platilo pro jejich starší krabičky, kde bylo vepředu nevhodné tlačítko wps nahrazeno právě vypínáním wifi.
nové hnusné škeblové krabice: tlačítko wifi je zezadu u antény.
píšeš z adresy od upc: pokud plánuješ jejich rychlejší připojení (100mbit a výš), těmto routerům se vyhni a vem radši něco s názvem "gigabit":
starší wr1042nd: tlačítko wifi on/off. samotný router stačí na upc tarif 120mbit.
moderní wdr3600 s mnohem vyšší průchodností a reálnými usb porty: má zezadu posuvný přepínač wifi, na denní zapínání to není.
Funkciu od-do maju vsetky routre, na ktorych bezi Mikrotik, cize JaFiho RB ospevovany v jeho clankoch. Opat zdoraznujem vyhodu Mikrotikov, ze si na nich clovek moze spravit prakticky cokolvek, co si zmysli a nie je zavisly od svojvole vyrobcu na vydani noveho fw.
Resoektive to nie je funkcia, je to pravidlo vo fw, ktore si musi uzivatel vytvorit, takze znalost iptables je viac ako vhodna;o).
Mimo komerční RouterOS jsou i alternativní firmwary zcela zdarma. Já si nemůžu vynachválit Tomato. Samozřejmě ale nejsou podporovány všechny routery.
vyššie modely netgear,belkin,linksys,telewell,novatel wireless...u netgearu po updatu na najnovšie firmwary sa tieto nastavenia nenápadne schovajú pod tlačítko adv.setting,ale zostávajú prítomné naďalej,len už niesu na tom mieste,kde boli v továrenských starších firmwaroch, u niektorých dualband verzií nový firmware oddeluje nastavenia pre admin/user,alebo zneprístupní adv. settings,pokial je zvolený niektorý typ siete na auto config.....
I muj Asus RT-N10 LX umí regulovat sílu signálu+vypnout uplně. Tlačítkem vzadu se vypne celej.