http://www.daquas.cz/articles/340-vsechno-co-byste -meli-vedet-o-licencich-windows-7
A z pravidel desktopových licencí:
edit: tedy budou-li to W7 pro tvou osobní potřebu, můžeš klidně.Licenci smí na daném zařízení používat vždy jeden libovolný uživatel, ale přistupovat k ní odkudkoli a z čehokoli vzdáleně smí pouze primární uživatel, jemuž je stroj přidělen. Toto zjednodušené tvrzení najdete v plné právní podobě v několika paragrafech hned zkraje smlouvy: Jednu kopii softwaru smíte nainstalovat do jednoho počítače. Takový počítač je pak „licencovaným počítačem“. Software smíte v licencovaném počítači používat nejvýše na dvou procesorech současně. Není-li v těchto licenčních podmínkách stanoveno jinak, nesmíte software používat v žádném jiném počítači. Není-li v těchto licenčních podmínkách stanoveno jinak, smí software používat vždy jen jeden uživatel.
Namísto citace celého znění Licenčních podmínek si zde jen shrneme, co je a co není „v těchto licenčních podmínkách stanoveno jinak“ a co z toho případně vyplývá.
Na Vzdálenou plochu počítače s Windows desktop OS smí z jiného počítače přistoupit buď primární uživatel licencovaného zařízení, nebo i jiný uživatel, ale ten výhradně ze stroje, který je rovněž pokryt stejnou licencí operačního systému. Dále je možné, aby přistoupil i jiný uživatel odkudkoli, pokud jde pouze o využití funkce Vzdálená pomoc.
Ale například nelze instalovat Windows do virtuálního prostředí na serveru tak, aby k virtuálním strojům na něm přistupovalo najednou více uživatelů. Takové oprávnění dává nyní jedině licence Virtual Enterprise Centralized Desktop (VECD). Od 1. července 2010 má být jednou z výhod platné Software Assurance, nebo samostatné licence Virtual Desktop access (VDA).