
systémový disk na přídavném řadiči Jmicron
Vždycky jsem si myslel že tyto řadiče uplatním až jako poslední a teď jsem viděl asi 4 roky starou sestavu (tehdy hodně drahou) s ssd systémovým diskem na tom j-micronu. Není tam žádný raid, ale jsou tam další dva sata disky 320gb.
Zajímalo by mě, vyjde to na stejno, nebo je to horší? Lepší to podle mě není, ale třeba se mýlím.
A na čo si sa to vlastne pýtal ?
Jestli je přídavný řadič jmicron vhodnější, nebo nevhodny pro připojení disku s OS.
Vhodnejší podľa mňa nie je. Ale môžeš to zistiť sám, tým že to vyskúšaš. Jediný parameter, čo ťa môže zaujímať je rýchlosť čítanie/zápis. Keď to zistíš, kľudne sa s nami o to podeľ.
Děkuji za pomoc, poprvé jsem něco takovýho viděl (vůbec se mně to nelíbilo ) a snažil jsem se najít argumenty proč se tomu vyhnout. Asi to budu muset opravdu vyzkoušet, problém je, že když ten disk připojím k normálnímu sata v průběhu načítání windows se to zasekne a to i ve stavu nouze. Musím vyzkoušet jiný disk nebo to přeinstalovat. Ještě jednou děkuji.
Také radiče sa používajú ak nemáš volné radiče na doske, alebo chceš použiť RAIDovské funkcie, ktoré nemá chipset na základovke. Ak nainštaluješ systém na internom radiči a pripojíš ho potom k prídavnému, na 99% sa systém Windows nerozbehne. Platí to aj opačne.
Protože není nainstalován ovladač.
je to celkem jedno, záleží na konkrétní desce, jakým způsobem má vyvedeny a zmuxovány PCIe linky.
Jinak pro bezchybnou funkci je většinou při instalaci třeba podstrčit drivery řadiče..
Nepoznáš to. Problém může být s nastavením bootování, dedikované JMicrony občas odmítaly některé disky (není to dogma, ale setkal jsem se s tím).
Já bych se asi snažil těhmle dobastleným řadičům vyhnout, pokud to je možné. Žádný racionální důvod proto ovšem nemám...