Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pripojeni k internetu - jak nakonfigurovat Karneval?

Dobrý den mám jeden problém.Pořídil jsem si notebook (acer 5101),ale nejde se mi nikde připojit k internetu.Mám prosbu jestli byste mi napsali postup co a jak mám udělat.Mám připojení od karnevalu a ikdyz zadam ip adresu rucne nebo necham vyhledat servrem dhcp automaticky porad to nejde.Zkousel sem to nastavit i pres cd ktere jsem obdrzel ale porad nic.Nevim co s tim.Dekuji za odpovedi

Titulek "Pripojeni k internetu" byl příliš všeobecný. (host)

Jaký máš modem? Jaký operační systém? Máš to správně propojené? Dříve ti to připojení šlo, nebo jsi neměl žádné připojení a teď ho máš od Karnevalu nově?

Jestli postupuješ podle manuálu a nejde to, tak děláš někde chybu. Ten manuál je určitě správně.

Mám také Karneval a to ještě z dob, kdy se nastavovala adresa IP ručně. Nyní se nechává nastavovat automaticky.
Švagrová si též pořídila Karneval (poměrně nedávno) a dostala balíček (modem a příručku) a připojení si měla buď udělat sama, nebo za úplatu od firmy. Zvolila možnost "sama", tedy mě. Suveréně jsem to zapojil, nechal DHCP ať dělá co umí - a nic. Byl jsem za vola. Začalo velké telefonování a ejhle - najednou to druhý den jelo, i když měla být údajně připojena už týden, ale jak vidno, připojili až když začala dělat rámus.
Tak jestli to není také tvůj případ, třeba tvůj kabel ještě nepřipojili.

NN pripojeni jsme protoze mame doma jeste PC.Hardware by mel byt taky v poradku protoze se mi jde pripojit ale jenom pres pocitac ve kterem je kabel zapojeny od pocatku.Kdyz ho zapojim do notebooku nic se nedeje a dhcp se nedari nic najit.Kdyz dam cd najde to spravnou ip adresu ale porad neprimam packety.Po instalaci z cd se objevi hlaska ze dhcp nejde obnovit....Jinak mam win xpmde service pack 2..Jeste me napada jestli neni potreba dvou ip adres kdyz se zapojujou dva pc.Ale na druhou stranu newim proc protoze kdyz se pripojuji staci jn kdyz jede bud pc nebo otebook :(

sry ale nejak mi nedoslo ze to ma vliv :-[ a tohle sem nasel na karneval.cz zkusim to ale momentalne nejsem doma Po výměně počítače za nový mi nefunguje připojení. Proč?

Při změně počítače za jiný je nutno kvůli jiné MAC adrese síťové karty provést restart kabelového modemu vytažením z rozvodné sítě 230V. Po opětovném zapojení do sítě a nabootování modemu bude připojení plně funkční..............No ale stejne newim proc,kdyz se pripojim napriklad u kamarada ktery modem nema taky to nejde.

Nefunguje ti to proto, protože v notebooku máš jinou síťovou kartu a na to je to připojení vázáno. Nedávno jsem měnil základní desku s integrovanou síť. kartou a nešlo to. Potom jsem ze slotu staré základní desky původní síť.kartu přeinstaloval. Softwarově tu integrovanou vypnul a nainstaloval script nastavení IP "dhcp.vbs", který jsem měl schován (jinak se stahuje). Když tuto možnost nemůžeš udělat, budeš muset komunikovat s Karnevalem.

Ve svém nejhornějším příspěvku jsem popisoval svoje obtíže když jsem zapojoval Karneval u švagrové. Ten počítač jsem ale napřed zkoušel u sebe doma - a fungoval, byť měl jinou kartu, než mám ve svém počítači. Proto mám ověřeno, že připojení Karnevalu není vázáno na kartu. Na druhé straně je pravdou, že já jsem se tehdy ještě připojoval na pevnou IP (švagrová už na automatickou volbu DHCP, nyní i já). Nevylučuji tedy nutnost restartu modemu při změně karty když není pevná IP.

Jak jsem již dříve psal, mám Karneval. A protože je tu problém s připojením ke Karnevalu a protože se vyskytly názory o nutnosti konfigurace při prvním připojení, resp. při výměně karty, tak jsem učinil pokus. Vyměnil jsem (před 5 minutami) ve svém stroji síťovou kartu a aniž bych cokoliv konfiguroval, nebo restartoval modem, hned napoprvé jsem se, jak vidíte, připojil. Není tedy nutno nic konfigurovat a nic resetovat, stačí nestavit automatické nastavování IP z DHCP (ostatně - ono to CD, co se obdrží, nedělá nic jiného). Pokud jsou tedy nějaké potíže tak asi nebudou v nastavení stroje. Já bych provětral Karneval, asi nejsi ještě zapojen na internet (což je moje osobní zkušenost, že to tak může být).