
Předchudce počítačových sítí
Co myslíte, že bylo předchůdcem počítačových sítí? Zkuste vymyslet 3 oblasti.
Co myslíte, že bylo předchůdcem počítačových sítí? Zkuste vymyslet 3 oblasti.
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Ja nevim, proc se nikdo ze zdejsich vtipalku nepodiva do Guglu:
Za předchůdce počítačových sítí můžeme považovat sítě terminálové, kde k jednomu víceuživatelskému počítači bylo připojeno více monitorů s klávesnicí (terminálů).
to je ovšem nesmysl.
edit: abych nebyl špatně pochopen, argumentace v takové poloze může klidně znamenat i to, že předchůdcem počítačových sítí byl vynález ohně a kouřové signalizace.
Tak je to jasny, Doc.Ing.Vlastimil Jáneš, CSc ve svych prednaskach placa nesmysly a blbne tak studenty CVUT http://www.fd.cvut.cz/personal/janes/zi1-bivs/pred nasky/prednaskazi1-2011.pdf
Jen jsem tak zběžně nakoukl do té přednášky a kromě toho, že ty texty už jsem někde viděl, tak na stránce 7 jsem zahlédnul něco divného:
To nevypadá na kopírovací chybu, to tam při opisování doplnil nějaký popleta - mimochodem zdroj těchto informací je zřejmě odtud... - nechápu jak to google zaindexoval - nějakým OCR?
Já teda nevím co přesně rozporuješ, nedávám za nic ruku do ohně, ale pojem slovo se běžně používalo a i ta délka slova 32 bitů se mi zdá jako možná, ačkoli ne zrovna pravděpodobná. Ale to reaguju jen na tuhle z kontextu vytrženou citaci, nevím co je před a za.
Rozporuju přece tu závorku:
Tam mělo být 4B!
Chápu, podle mýho je to ale nešťastná formulace a autor myslel: 1024 slov po 32 bitech (= 4 kB celkem).
Ajo, to mě nenapadlo...
tak já jsem jenom tuplovaný inža, ale dovolím si tvrdit, že platí-li terminály u mainframů, pak platí i můj oheň a kouřové signály.
Kulajs. Tamtamy a dunění bubnů. Typická dvojková soustava: Bum-nic-bum = 1-0-1
Je to úplne inak. Používajú dlhé a krátke bum : Bummm-Bum-Bummm-Bum.... (chytili sme Angličana, bude večera..)
Inak tento typ WiFi sa už vôbec nepoužíva. Bol veľmi náchylný na zarušenie. Zvlášť keď susedný kmeň vysielal na rovnakom kanáli.
To je jen rozdíl v kódování sériových dat. Můj příklad vychází ze start-stopního přenosu používaném u pokročilého kmene indiánů Inků, kdežto tvůj je kódování na nosnou vlnu - carrier, používaný spíše u afrických lidojedů Massajů. Star-stopní přenos byl rychlejší, protože hodnota nicu se mohla zmenšit až na úplné nic.
Později právě kvůli snadnému rušení WiFi signálu nepřítelem bubnovou palbou, se přešlo na kabelový přenos dat: Běžec pádil s kabelou nacpanou datovým balastem. Ovšem i zde hrozilo zrušení celého přenosu. Puškou.
Už tehdy se objevovali jedinci, pádící s růžovou kabelou. To byl vlastně prvopočátek těch pride pochodů.