Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook na VŠ do 8000Kč - microsoft office, internet, filmy (malý, pěkný)...

Tak to se změnilo hodně. Zkusím stručně popsat, ať jsi v obraze :-) Na fakultě informačních technologií VUT:

- slajdy z přednášek jsou k dispozici (i v předstihu)
- ve slajdech je hodně informací a tak se z nich dá i učit (takhle sice slajdy vůbec nemají vypadat, ale na VŠ pro studijní účely budiž)
- k předmětům jsou k dispozici studijní opory (obvykle 100 - 200 stránková skripta, která často vytvářel ten, kdo přednáší). Slajdy přednášek z nich z velké části vycházejí
- přednášející vlastně dělá takového průvodce přednášenou látkou. Jede podle slajdů a k problematice doplňuje své poznámky (to je ten lepší případ, někteří doslova čtou text ze slajdů, ale těch je naštěstí málo). Občas kreslí diagramy (na moderní obdobě meotaru - kamera snímá papír a jde to na projektor) a u toho vysvětluje. To je vlastně jeden z mála důvodů, proč přednášky navštěvovat, protože tohle v opoře ani ve slajdech nebývá.
- přednášky se streamují a zaznamenávají, obvykle do týdne je k dispozici dvojice záznamů (pohled na přednášejícího a samostatný záznam promítaného obrazu). Vše zatím ve standardním PAL rozlišení (kódované xvid, bez deinterlace filtru, brr), ale jako nouzovka se to dá. Bohužel, někteří konzervativní garanti si zařídíli zákaz natáčení (kvůli nízké účasti na přednáškách) a tak ty záznamy nejsou úplně ze všeho.
- a samozřejmě existuje knihovna plná nejrůznější literatury, ale to už je věc samostudia

Jak z toho asi plyne, dělat si textové zápisky nemá moc smysl (většina informací je již ve slajdech nebo v oporách). Co se naopak hodí, jsou diagramy, různé obrázky atd. Na to je ale stále nejlepší papír a tužka. S tím si v podstatě vystačím na všech přednáškách, NTB klidně můžu nechat doma.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny