BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
AOC i2369Vm
Napájení:
Typická: 25 W
Spotřeba v pohotovosti: < 0,5 W
Proud: 90~240 V
Frekvence: 50/60 Hz
Nerozumím. Píšu o spotřebě v pohotovosti, která je u mého kusu 9,5W. Tyhle informace jsem si dokázal přečíst. Neporozumění je na mé nebo na Tvé straně?
Já nevím kde je chyba - Spotřeba v pohotovosti: < 0,5 W = standby, vypnuto.
Rozumím tomu co píšeš, měl by baštit míň jak 0,5W. Ale myslel jsem, že jen konstatuješ, co napsal výrobce. Bohužel ale měřím jiné hodnoty.. A spotřeba ve vypnutém stavu 9,5W mi nepřijde zrovna normální, Tobě ano? Proto přemýšlím, jestli to není vada a není to na reklamaci.
Může to být taky otázka, čím to měříš.
Tady to je: 487b0d27f4 a 596a1c36e5
Pokud monitor měříš v samostatné zásuvce, tak to je opravdu příliš i když tyto levné měřáky jsou více méně jen informativní.
V samotné ano. U jiných testovaných spotřebičů se spotřeba přibližovala papírovým hodnotám, tedy nebyly tam závratné odchylky. Z toho usuzuju, že by nemusel až tak lhát, ale beru na vědomí, že jsou spíše informativní.
Zřejmě napíšu nejdřív dodavateli, jestli by se nepoptal, zda-li je to normální jev.
Možná bych zkusil monitor úplně vypnout, co ten měřák nato?
Mera ten merak skutocny odber alebo zdanlivy? Slusny merak zobrazuje obe hodnoty (a zaujimavy je skutocny odber, ne zdanlivy, ten moze byt kludne aj 10x vyssi a nikoho to nezaujima). Ja na tvojom mieste najprv pouzijem slusny wattmeter.
Ahoj, hned na začátek děkuju za reakci.
Pojem "zdánlivý" odběr mi moc neříká, papíry od měřáku už nemám, tedy nemůžu říct, který odběr zobrazuje.
Každopádně zobrazuje dále údaje jako: proud, napětí, roční spotřeba a výpočet nákladů.
Wattmetr při ruce bohužel nemám.
měřáky s malým rozlišením (8 bitů) měří malé odběry v klidu s velikou chybou.
některé jednoduché měří efektivní = činnou spotřebu, ale s tvým krámem nemám zkušenosti.
v klidu má spouštěcí obvod spínaného zdroje veliký fázový posun blízký 90°, to může dále zhoršovat chybu měření.
čili jednoduchý levný měřák je nepoužitelný pro kontrolu příkonu jednotek wattů.
Dobře vysvětleno, pochopil jsem. Díky i Tobě za reakci. Vyhnu se tedy každopádně s ním měření spotřebičů v pohotovostních režimech.
Alebo jednoduchy test, pockaj kym monitor prejde do standby, pockaj este napr. 10 sekund, a potom ho vytiahni zo zastrcky, a sleduj jak dlho bude svietit led dioda. Pri spotrebe 10W by nesvietila IMHO ani sekundu.
P.S. alebo zobraz si tam ampere a volty, a vynasob ich. Ked ti vyjde 9,5W, tak merak mera zdanlivy vykon t.j. je to srot a skutocna spotreba je uplne ina (trebars tych 0,5W).
Udělal jsem několika minutovou pauzu po přechodu do stand-by a po cca 15s zhasla ledka.
Zjištěno z toho měřáku: 235V * 0,04A = 9,4W ... po tomhle výsledku je to teda šrot, jak říkáš, a nemá smysl s ním měřit? ..i přes to, že spotřebu v běžným provozu ukazuje přibližně totožnou k té papírové hodnotě?? ..nebo když na něm změřím 60W žárovku a bude to cca 60W ukazovat? ..i přes to je k ničemu??
Ano ukazuje to nezmysel, to neni skutocna spotreba.
U zariadeni ktore tvoria odporovu zataz (napr. ziarovka) alebo maju velmi dobre vstupne korekcie (u standby zdroja to neni nutne) to suhlasi (zdanlivy vykon = priblizne realny vykon), ale pri pulznej zatazi to zobrazuje nezmysly.
P.S. ked LED svietila 15s po vytiahnuti zo zastrcky, tak to nezere nic, kondenzator ktory by dodaval 10W po dobu 15s tam urcite neni.
Děkuju Ti za Tvůj čas a snahu. Jak to popisuješ, tak to dává smysl - aby tam byl takový kondík, co by ten odběr po tu dobu živil je nesmysl.
Jsi prve nenapsal, že je to tebou naměřená hodnota.
Fakt je, že údaje výrobců a realita se můžou lišit, ale toto je hodně velký "odlich".
To se omlouvám, že jsem to nenapsal zřetelněji. Ale přece jen, když jsem napsal, že ten můj kus spotřebovává jednu třetinu z běžné provozní, myslel jsem, že se to nějak dovtípí.
Zapoj ten monitor do prodlužovačky s jiným spotřebičem (třeba stolní lampou) a změř odběr celé prodlužovačky.
1) Jen monitor ve stand-by
2) Jen ten druhý spotřebič
3) Obojí dohromady
Pak sem napiš, co jsi naměřil.
Taky dobrý výsledky měření. No je to tak, že se mu nedá věřit v tomhle případě.
Monitor + žárovka 40W
36,46W - obojí
9,44 - monitor
37,60W - žárovka
Nechci urazit... meris pouze monitor nebo mas do meraku pichnuty i vypnuty pocitac? Tech 9W by odpovidalo. Jinak nevim...
Oni si na různých stránkách tu typickou spotřebu asi nějak vymýšlejí: Viz. Power consumption: 33W typical
Nejlepší at si pořídí vypínací zásuvku, do ní zapojit monitor + repráky a nemusí to řešit.
Tak to mám já.