Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ADSL modem Zyxel Prestige 630-C a router

Zdravím, potřebuji poradit pro jednu známou, má ADSL od O2 a modem Zyxel Prestige 630-C k počítači připojený přes USB. Nyní si koupila ještě notebook (s WiFi) a potřebuje modem též s WiFi. Ale onen Zyxel má kromě USB i LAN port. Takže bych si myslel, že modem není třeba měnit, že by stačil koupit obyčejný router s WiFi (např. Asus WL-520G Deluxe) a do jeho portu WAN připojit RJ45 konektor od modemu. Potřebuji se jenom ujistit, že to takto půjde, aby se router nekupoval zbytečně. Nemáte někdo zkušenost?

Otázka zněla, jestli k 630C může připojit WiFi router. Ten Zyxel 630C má ale ADSL vstup(WAN) RJ45 a výstup je USB ( přes něj se i modem napájí, nemá externí zdroj)! Přes ten RJ45 router ani PC k modemu nepřipojí. K PC či routeru lze připojit přes RJ45 Zyxel 650- ten má místo USB výstupu ethernet.

:-)

Myslím, že jsme si nerozuměli. DSL modem je modem (s jedním rozhraním (DSL WAN), potřebuje PC, narozdíl od DSL routeru, který je vybaven dvěma rozhraními (jedno z nich je ethernet, druhé DSL WAN)

Abysme si rozuměli naprosto přesně: DSL modem NEMÁ dva porty, neboť USB zde hraje úlohu sběrnice (jen vytažené mimo , nikoliv portu (rozhraní z hlediska síťového))

Já jsem se snažil vysvětlit, že tazatelovo navrhované řešení

Takže bych si myslel, že modem není třeba měnit, že by stačil koupit obyčejný router s WiFi (např. Asus WL-520G Deluxe) a do jeho portu WAN připojit RJ45 konektor od modemu

nebude fungovat, protože konektor RJ45 (WAN)na ADSL modemu Zyxel 630C je určen k připojení ADSL kabelem od spliteru a jiný RJ45 na modemu není. Zyxel 630C je USB modem. Tazatele spletla přítomnost RJ45, ten ale neslouží jako LAN výstup.

Tazatel chtěl vědět, jestli k modemu Zyxel stačí dokoupit router Asus a tys mu odpověděl, že modem není router. On IMHO potřeboval jen informaci, že má USB modem a že RJ45 neslouží k připojení k routeru či PC, ale je to vstup ADSL kabelu. Pro mne je také nová informace, že ADSL používá RJ45 konektory a ne jen telefonní RJ11. Viděl jsem i modemy, které měly oba konektory- ANNEX A s RJ11 a ANNEX B s RJ45.

Já jsem tazateli v 8:41 poskytl informaci, že jeho modem má jen USB a že přes RJ45 se k němu nic nepřipojí a navrhnul jsem řešení.
Ty jsi mu po 9 hodině poskytl informaci, že má modem a ne router :-)
Možná by se mohl ozvat tazatel a sdělit, která informace mu víc pomohla.

Díky všem za radu. A ted bych tedy měl další otázku. Mám možnost modem prohodit za Zyxel Prestige 660RU-T3 ADSL 2+ Ethernet/USB Gateway. Ten má skutečně 3 konektory ADSL/USB/LAN. I v návodu píšou, že ho lze k počítači připojit přes sítovou kartu a pak nastavit pomocí webového prohlížeče (adresa, jméno, heslo a další parametry). Takže pokud bych u tohoto modemu sítový kabel píchl do WAN konektrou routeru ASUS tak by to šlo? A jak bych nastavil ty potřebné parametry, když by modem nebyl připojen do sítové karty počítače, ale do routeru. Díky všem za další rady.

Tak jsem modem vyměnil, zapojil a nakonfiguroval podle návodu a na internet se dostanu, když je modem zapojen přes USB k počítači. Pokud ale píchnu modem síťovým kabelem do routeru internet nejde. Nechal jsem v modemu původní nastavení (PPPoE - ještě je možnost PPPoA) a totéž nastavil v routeru. V síťových připojeních je připojení k internetu aktivní a protékají data, vše by mělo být v pořádku. Při zadání adresy (i číslem) v prohlížeči se však objeví "stránku nelze zobrazit". Můžeš ještě poradit, jestli musím něco změnit v modemu a co nastavit v routeru? Dokonce po tom všem experimentování se už nedostanu ani do nastavení modemu. Když napíšu jeho adresu 10.0.0.138 vůbec se do něj nedostanu ("stránku nelze zobrazit"). Budu muset vše odinstalovat a začnu od začátku. Ještě mě napadá, jestli problém nemůže být v tom, že modem má adresu 10... a router 192.169.1.1 - jestli by nepomohlo u routeru nastavit 10.0.0.1. Dík za každou radu.

Honzo, věc se má takto (žádné ovladače nejsou v případě ethernetu potřeba):

postupuj systematicky. To znamená:

1. nastavit a rozpohybovat DSL

a. odpoj router, nech jen DSL router
b. nastav IE/jiný prohlížeč do defaultního nastavení (obzvláště nastavení proxy -- tj. BEZ proxy)
c. nastav si IP adresu na své síťové kartě na DHCP, totéž učiň kousek dolů s DNS serverem (taktéž z DHCP)
d. připoj se počítačem přímo k DSL routeru za pomoci ethernetového kabelu
e. měl bys dostat od routeru adresu (typicky 10.0.0.1 nebo 10.0.0.2). To zjistíš pomocí příkazu ipconfig (pokud to nebude fungovat, postni sem jeho výstup)
f. Pokud máš PPPoE a DSL router od ISP, nemělo by být potřeba dělat už cokoliv dalšího a mělo by to fungovat a ty bys měl vidět na net. Pokud ne, je špatně nastaven DSL router (nebo jsi ho už stačil rozkonfigurovat). V takovém případě jej nastav podle informací tvého ISP

2. Jakmile ti běží DSL, můžeš přikročit ke konfiguraci routeru:

a. odpoj PC od DSL routeru a místo něj připoj router.
b. zkontroluj (ipconfig), žes dostal IP adresu od routeru (měla by být asi 192.168.1.něco)
c. připoj se k webovému nastavení routeru a zkontroluj, že tvůj router má na WAN rozhraní nastaveno DHCP příjem adresy (včetně DNS serveru)
d. zkus přístup do netu.

3. Pokud jsi provedl vše výše uvedené ve správném pořadí, proveď následující (tam kde se zasekneš):

pingni si adresy 127.0.0.1, 10.0.0.138, 194.228.32.3, www.seznam.cz:

ping 127.0.0.1
ping 10.0.0.138
ping 194.228.32.3
ping www.seznam.cz

a napiš, které z nich se ozývají, a které nelze dosáhnout zároveň s bodem, kde ses zastavil.

Takže podle tvé rady jsem se modemem dále nezabýval, když internet chodil (četl jsem někde rady, že je v modemu potřeba nastavit PPPoA). Dále jsem to udělal tak jak jsi napsal a vše chodilo, kromě DNS. S tím jsem chvíli laboroval a musel jsem na routeru vypnout DHCP. V notebooku pak bránu jako router a DNS server modem. Takže to chodí - a těch :beer: máš u mě kolik zvládneš :)):)):))

Proti gustu žádný dišputát ! :-) Souhlasím, že redundance nebývá na škodu, otázka je, jestli by při přepětí neodešla zařízení třeba obě. Mě by třeba vadilo, že mám další napájecí adaptér a další zařízení ke konfiguraci. Ale já jsem jen mírně poučený BFU a ADSL připojení ani nemám ( jsem na místní kabelovce s routerem TEI6608S a 4 PC ). Je na tazateli, jakou variantu zvolí. Mě touchwoode tvoje řešení nevyhovuje, ale tazateli třeba ano.

Přesně tak, rozhodně upřednostním univerzálni router. Jsme tady na malé vesnici, kde je zatím jen ADSL a chystá se sem společnost nabízející bezdrát. Proto chci router, modem mám možnost prohodit bez doplatku a je možné že ADSL se přestane používat, protože jsme daleko od ústředny a technici z O2 nám řekli, že 512 Mbps tady bude maximum - pak bude lepší přejít na bezdrát, proto chci univerzální řešení, 2 napájecí zdroje nehrajou žádnou roli.