BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
to zjisti ip brany, ne odesilatele...
Houby. Zkus poslat email sám sobě a uvidíš.
Pouze pokud to pošle z nějakého klienta, pokud to rozesílá z webového rozhraní (asi tak 95 % domácích uživatelů), tak zjistí leda prd.
Dnes má pomerne málo počítačú jedinečnou IP adresu viditelnou pro okolní svet, múže za to nedostatek IP adres.
ISP už pred léty, vybudovali mechanismus dynamického pridelováni IP adres pro své zákazníky a proto identifikovat počítač z kterého byl e-mail odeslán, obvykle bez spolupráce s poskytovatelem internetu pro daného zákazníka, možné není.
Práve z tohoto dúvodu byl vyvinut a existuje IPv6, je zatím používan omezene a vypadá že zrejme už nebude zájem aby se stal všeobecne užívaným standardem. Z politických a bezpečnostních dúvodú.
Státy jako Rusko, Čína oficiálne oznamují že své síte prebudují a jiné státy to sice neoznamují ale dalají to taktéž, napriklad Nemecko.
Nechtejí aby počítače v jejich národních sítich byli dohledatelné pro každého. Internet už zakrátko budo značne jiný než by si kdo pred pár léty byl pomyslel.
....
že by o to usilovali zrovna ti, co na sebe na sociálních sítích všechno vyžvaní a co si důvěřivě instalují cokoli neznámého z netu?
část ruské ekonomiky je založena na počítačové kriminalitě, ti kompatibilitu se starým světem potřebují.
firmy jsou za routerem s firewallem, těm je jedno, co kdo chce prohledávat.
na domácí uživatele všichni kašlou, pro ně nikdo žádný normálnější ipv5 nebude vyvíjet.
ipv6 je smutná realita. o2 ho strká jak novým uživatelům, tak na něj už někde převádí současné zákazníky.
část hardware by se musel vyhodit, na něj nic jiného než ipv4 nebude existovat. když to funguje, není důvod kupovat nové.