BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Udělátko říkáš odporu? Potřebuješ znát napětí zdroje, úbytek napětí na LED v propustném směru, doporučený proud a Ohmův zákon.
Nejsem elektrikář a vím o tom kulový proto se ptám jak na to,nebo jestli to tady někdo nedělá.Bylo to jak jsem psal dvě diody propojený tím válečkem a napojený na molex.Respektivě tam byly asi i ty dvě postraní, ale ty byly odpojený case jsem koupil jetou.
Na třeba +12V zapojíš odpor, za něj do série dvě LED v propustném směru a katodu připojíš na zem.
bože to je hnus.
udělátko je omezovací odpor.
nepříjemná modrá ledka má úbytek asi 3V. dvě - pokud jsou v sérii - budou mít 6V.
proud ledkou je cca 10mA pro dost velký jas.
(z 5V molexu to napájet nepude, ledaže by ledky byly paralelně)
z 12V: na omezovacím odporu se ztratí dalších 6V, při tom proudu vyšel omezovací odpor 560ohm (z řady e24).
Jo, 0,6W nebo 1W odpor, nyní rezistor bude až až.