BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Nemozes mat stejne IP v jednej podsieti. To same plati o MAC adrese.
P.S: IP sa pouziva na routovanie paketov. To je rozdiel oproti mac :)
Výborně děkuji vše ručně stručně
MAC pouziva hardware sietovky na to aby vedel co ma prijat (ktory paket je urceny pre neho). Pretoze hardware sietovky nevie nic o nejakych IP adresach, to je az vyssia vrstva. Paket obsahuje jak MAC tak IP adresu. Ked sa paket dostane na router tak router na zaklade IP adresy rozhodne kam ten paket poslat (IP adresa je koncova adresa v celosvetovom meritku, nieco ako postove smerove cislo), a posle ho na MAC dalsieho susedneho prvku spravnym smerom, atd. az kym to nedojde na cielovu IP adresu.
T.j. obe veci musia byt v podsieti jedinecne, a kazda z nich sa pouziva na nieco ine.